رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

دلایل ترشحات زرد رنگ و چرکی بعد از عمل فیستول

پست های پیشنهاد شده

درست است که عمل جراحی فیستول یکی از روشهای درمان قطعی است؛ اما احتمال عفونت فیستول بعد از عمل جراحی وجود دارد. اغلب عفونت خود را به شکل ترشحات زرد رنگ و چرکی بعد از عمل فیستول نشان میدهد.

در صورتی که بیماری بی توجه باشد، عفونت فیستول می تواند در کل بدن پخش شده و در آخر باعث عفونت سیستمیک شود. به همین دلیل است که بعد از عمل دکتر از شما میخواهد آنتی بیوتیک های خود را درست سر ساعت مصرف کنید. در صورتی که عفونت فیستول و ترشحات آن شدید باشد، بستری شدن در بیمارستان برای درمان های تزریق داخل وریدی آنتی بیوتیک ها اغلب لازم است.

چگونه متوجه عفونت فیستول شویم؟

علائم آن. بهترین روش برای تشخیص عفونت دقت به علائم است. خروج ترشحات زرد رنگ بعد از عمل فیستول و چرکی از نشانه های رایج عفونت فیستول مقعدی است. 

بیماران مبتلا به فیستول که تحت عمل جراحی فیستول قرار گرفتند؛ ممکن است بعد از عمل درد، قرمزی یا تورم در ناحیه اطراف ناحیه مقعد یا کانال داشته باشند. سایر علائم رایج عبارتند از احساس بیماری یا خستگی، تب و لرز. بیماران مبتلا به آبسه مقعدی دارای علائم مشابه و همچنین تخلیه ترشحات از دهانه نزدیک مقعد هستند.

چند روز بعد از عمل فیستول ترشح چرکی دارد؟

مدت زمان ترشح چرک پس از جراحی فیستول می تواند بسته به علت زمینه ای، وسعت عفونت و عوامل فردی بیمار متفاوت باشد. گاهی اوقات، ترشحات چرک ممکن است بلافاصله پس از جراحی ایجاد شود و برای چند روز یا چند هفته باقی بماند.

عفونت میتواند منجر به آبسه مقعدی شده که به خودی خود تخلیه می شود یا با جراحی از طریق پوست کنار مقعد تخلیه می شود. فیستول تونلی است که در زیر پوست در امتداد این مجرای زهکشی ایجاد می شود.

https://cliniczarei.com/articles/ترشحات-زرد-چرکی-فیستول/

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...