رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

کرم های ضد قارچ

پست های پیشنهاد شده

کرم های ضد قارچ زمانی استفاده میشوند که خارش ناشی از عفونت های قارچی باشد. این کرم ها حاوی عوامل ضد قارچی بوده که به از بین بردن قارچی که باعث خارش شده کمک کرده و علائم را تسکین می دهند. 

رایج ترین کرم های ضد قارچ و درمان قارچ مقعدی عبارتند از:

1. کرم کلوتریمازول 

کلوتریمازول یک داروی ضد قارچ است که در برابر انواع عفونت های قارچی موثر است. این دارو بدون نسخه به صورت کرم موجود بوده و میتوان آن را به صورت موضعی در ناحیه آسیب دیده برای درمان خارش مقعد استفاده کرد.

2. کرم میکونازول 

میکونازول یکی دیگر از داروهای ضد قارچی است که این نیز برای درمان عفونت های قارچی استفاده می شود. این کرم بدون نسخه موجود است و می توان آن را در ناحیه مقعد استفاده کرد تا تسکین خارش و سوزش اتفاق بیفتد.

3. پماد تربینافین 

تربینافین یک داروی ضد قارچ است که به صورت کرم، ژل یا اسپری عرضه می شود. این دارو عفونت های قارچی روی پوست شما را درمان می کند. مارک های رایج این دارو شامل Desenex Max® و Lamisil AT® است. تربینافین فقط برای استفاده خارجی است، بنابراین دستورالعمل های کاربرد روی برچسب را دنبال کنید.

4. پماد کتوکونازول 

پماد کتوکونازول (kee toe KON na zole) عفونت های قارچی یا مخمری پوست را درمان می کند. همچنین ممکن است برای درمان درماتیت سبورئیک، وضعیتی که باعث خشکی، پوسته پوسته شدن و خارش پوست می شود، استفاده شود. این دارو به گروهی از داروها به نام ضد قارچ تعلق دارد. عفونت های ناشی از باکتری یا ویروس را درمان نمی کند.

6. کرم های مرطوب کننده 

با استفاده از یک لایه نازک از پماد اکسید روی (Desitin، Balmex) یا ژل نفتی (وازلین) از پوست آسیب دیده مقعد در برابر آسیب محافظت کنید. استفاده از این پمادها باعث شده که رطوبت این قسمت از بدن شما حفظ شوند.

قسمت هایی از مقاله ترجمه شده از:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...