رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

برچسب های رکتوم یا اسکین تگ مقعدی چیست؟

پست های پیشنهاد شده

اسکین تگ مقعد توده‌های کوچک و خوش‌ خیم اضافی پوست هستند که می‌ توانند در اطراف مقعد ایجاد شوند. آنها معمولاً بدون درد هستند و ممکن است به صورت فلپ های پوستی نرم، گوشتی یا کمی تیره تر ظاهر شوند.

برچسب های پوستی رکتوم معمولاً بی ضرر بوده و هیچ خطر جدی برای سلامتی ندارند. آنها می توانند در اثر عوامل مختلفی از جمله اصطکاک، تحریک پوست یا ضربه شدید به این ناحیه ایجاد شوند. در حالی که ممکن است نیازی به درمان نداشته باشند، برخی از افراد ممکن است به دلایل زیبایی یا در صورت ناراحتی در هنگام اجابت مزاج، آنها را درمان کنند.

زگیل تناسلی مقعدی:

اسکین تگ رکتوم چیست و چه تفاوتی با زگیل مقعدی دارد؟

” زگیل مقعدی یا Anal warts ” زائده های کوچکی هستند که می توانند در داخل و دور مقعد ایجاد شوند. این عارضه کوندیلوما آکومیناتا نیز نامیده می شود. زگیل مقعدی نوعی زگیل تناسلی در زنان و مردان است. آنها به صورت برجستگی های کوچک، گوشتی رنگ یا خاکستری در ناحیه تناسلی، از جمله آلت تناسلی، فرج، واژن یا مقعد ظاهر می شوند. زگیل مقعدی می تواند از نظر اندازه متفاوت بوده و ممکن است برجسته یا صاف باشد.

آنها معمولاً بدون درد هستند، اما می توانند باعث خارش، ناراحتی یا خونریزی در طول رابطه جنسی شوند. زگیل تناسلی بسیار مسری است و می تواند از طریق تماس جنسی با فرد آلوده منتقل شود. گزینه های درمانی برای زگیل تناسلی شامل داروهای موضعی، کرایوتراپی (انجماد) یا برداشتن با روش جراحی است.

فرق زگیل تناسلی و اسکین تگ مقعدی چیست؟

برچسب های پوستی مقعد و زگیل تناسلی در علل، ظاهر و انتقال متفاوت هستند. اسکین تگ ها زائده های خوش‌ خیمی روی پوست و به شکل گوشت اضافی بوده که غیر مسری هستند و معمولاً به دلیل اصطکاک یا تحریک در ناحیه مقعد ایجاد می‌شوند. آنها معمولاً بی ضرر هستند و نیازی به درمان ندارند مگر اینکه همراه با علائم اذیت کننده ای باشند.

از سوی دیگر، زگیل تناسلی توسط HPV، یک عفونت مقاربتی ایجاد می شود و بسیار مسری است. آنها به صورت برجستگی های کوچک در ناحیه تناسلی ظاهر می شوند و می توانند باعث ناراحتی یا خارش شوند. زگیل تناسلی برای جلوگیری از انتقال به شرکای جنسی و کاهش خطر عوارضی مانند سرطان دهانه رحم در زنان نیاز به ارزیابی و درمان پزشکی دارد.

از کجا بفهمیم زگیل مقعدی داریم یا اسکین تگ؟

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا اسکین تگ ها هستید، مهم است که برای تشخیص دقیق با یک متخصص آنورکتال و بیماریهای تناسلی مشورت کنید. با این حال، چند تفاوت کلیدی وجود دارد که ممکن است به شما در تمایز بین این دو کمک کند:

تشخیص زگیل های مقعدی و تناسلی:

  • زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) به وجود آمده و از طریق جنسی منتقل می شود.
  • معمولاً به صورت برجستگی های کوچک، گوشتی یا خاکستری در اطراف ناحیه تناسلی، از جمله آلت تناسلی، کیسه بیضه، فرج، واژن یا مقعد ظاهر می شوند.
  • زگیل مقعدی ممکن است به صورت خوشه ای در کنار هم باشند و ظاهری شبیه گل کلم داشته باشند.
  • می توانند باعث خارش، ناراحتی یا خونریزی شوند.
  • زگیل تناسلی بسیار مسری است و از طریق تماس جنسی قابل انتقال است.

تشخیص اسکین تگ های مقعدی:

  • تگ های پوستی زائده های خوش خیمی بوده که معمولاً مسری نیستند.
  • آنها به صورت پوسته های نرم، گوشتی رنگ یا کمی تیره تر ظاهر می شوند.
  • برچسب‌ های پوستی معمولاً بدون درد بوده و ممکن است در نواحی اصطکاک یا سوزش مانند گردن، زیر بغل یا کشاله ران دیده شوند.
  • تمام اسکین تگ ها علائمی مانند خارش یا ناراحتی ایجاد نمی کنند مگر اینکه با لباس یا مالش تحریک شوند.

اگر در مورد زائده ای که تجربه می کنید مطمئن نیستید، بهتر است از یک متخصص مشاوره پزشکی بگیرید. آنها می توانند معاینه مناسبی را ارائه دهند و بر اساس تشخیص، گزینه های درمانی مناسب را توصیه کنند.

https://www.payamesalamat.com/اسکین-تگ-رکتوم-چیست/

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...