رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

راه های انتقال زگیل تناسلی از طریق بوسیدن و دستشویی

پست های پیشنهاد شده

در حقیقت خود زگیل های تناسلی قابل انتقال نیستند. بلکه ویروس ناشی از ایجاد زگیل های تناسلی است که قابل انتقال است. به این ویروس اچ پی وی HPV یا پاپیلومای انسانی گفته میشود. دقیقا به همین دلیل است که برخی از زنان و مردان آلوده به ویروس ممکن است زگیل داشته یا نداشته باشند. زیرا ویروس اچ پی وی در بدن هر فرد به یک شکل نمایان میشود. در این مقاله تمام راه های انتقال زگیل تناسلی را بررسی میکنیم.

راه های انتقال زگیل تناسلی

بر خلاف سایر بیماری های مقاربتی که اغلب از طریق تماس با مایعات آلوده (یعنی خون یا مایع منی) منتقل می شوند، ویروس HPV می تواند تنها از طریق تماس پوستی منتقل شده و حتما از طریق خون یا مایعات بدن منتقل نمی شود. بنابراین هر کسی که تماس جنسی پوست به پوست داشته باشد در معرض خطر عفونت HPV است.

راه های انتقال زگیل تناسلی در ۲ دسته قرار میگیرند:

  1. جنسی – تناسلی 
  2. غیر جنسی (بدون تماس تناسلی)

توجه کنید که در طول رابطه جنسی، خراش و زخم های کوچک، بریدگی‌ها یا ساییدگی‌هایی که باعث ایجاد منافذ ریز در پوست شده اند، احتمال انتقال HPV را افزایش می‌ دهند.

انتقال زگیل تناسلی از طریق رابطه جنسی

این ویروس می تواند روی پوست نزدیک اندام های جنسی یا داخل اندام تناسلی نهفته باشد. فرد می تواند ویروس را از طریق رابطه جنسی واژینال، مقعدی و دهانی منتقل کند.

برای اینکه این نوع انتقال اتفاق بیفتد، یک بار هم کافی است که زن یا مرد تجربه رابطه مقعدی، واژینال یا دهانی داشته باشد. (حتما با داشتن رابطه پشت سرهم اتفاق نمی افتد و در یک بار تماس نیز منتقل میشود).

مواردی که باید به آنها توجه کنید:

  1. افرادی که رابطه یا مالش تناسلی نداشته باشند، اچ پی وی نمی گیرند.
  2. علت ۹۹% عفونت شدید رحم که منجر به سرطان دهانه رحم میشوند، ویروس اچ پی وی هستند.
  3. بهترین روش برای کاهش انتقال شانس ابتلا به HPV محدود کردن تعداد شرکای جنسی و داشتن رابطه با یک فرد مطمئن است.
  4. در صورتی که ویروس پاپیلوما انسانی از نوع کم خطر بوده و دختر یا پسر نیز با یک فرد مطمئن رابطه داشته باشد، طی ۸ ماه میتواند ضعیف شده و از بین برود.

news-medical.net بیان میکند؛

A person may not know they have the infection as it often shows no physical signs. They can easily pass it on to a new partner.

ممکن است فرد نداند که به عفونت مبتلا شده است زیرا اغلب علائم فیزیکی نشان نمی دهد. آنها به راحتی می توانند آن را به یک شریک جدید منتقل کنند.

انتقال زگیل تناسلی از طریق بوسیدن

این ویروس همچنین می تواند از طریق بوسیدن با دهان باز منتقل شود. برای تشخیص دقیق زائده ها حتما به دکتر زگیل تناسلی مراجعه کنید.

زگیل تناسلی از چه راهی منتقل میشود؟

زگیل ها را می توان از طریق روش های مختلف درمان کرد، اما به بیماران توصیه می شود تا زمان بهبودی کامل سیستم ایمنی از تماس جنسی خودداری کنند.

پس از این، بیمار نیز باید مراقب باشد و چند ماه پس از آن از کاندوم استفاده کند تا از انتشار هر گونه ویروس اچ پی وی باقیمانده در بدن به شریک زندگی خود جلوگیری کند.

https://jarahlaser.com/مقالات/انتقال-زگیل-تناسلی/

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...