رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

مشکلات گوارشی و بوی بد مقعد

پست های پیشنهاد شده

شرایطی مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، بیماری التهابی روده (IBD) یا گاستروانتریت می تواند باعث تغییر در عادات روده شده و منجر به گاز و مدفوع بدبو هنگام مدفوع شود.

همچنین بواسیر یا هموروئید، رگ های خونی متورم در اطراف مقعد یا داخل راست روده شما هستند. آنها زمانی تشکیل می شوند که فشار زیادی روی مقعد شما وارد شود. یبوست مزمن، نشستن طولانی مدت و سابقه خانوادگی هموروئید از جمله عواملی هستند که می توانند در ایجاد آن نقش داشته باشند.

همچنین بخوانید: بواسیر یا هموروئید چیست؟ چه علائمی دارد؟

4. عفونت: 

عفونت در دستگاه گوارش مانند عفونت های باکتریایی یا انگلی می تواند باعث ایجاد بوی بد از مقعد شود. بوی بد دائمی در مقعد یا Body Odor می تواند به دلیل هورمون ها، غذایی که می خورید، عفونت، داروها یا شرایط زمینه ای مانند دیابت تغییر کند. داروهای ضد تعریق قوی و تجویزی ممکن است کمک کنند.

5. فیستول یا آبسه مقعد: 

آبسه مقعدی اتصالات یا توده های غیر طبیعی نزدیک مقعد هستند که می توانند عفونی شده و ترشحات بدبو ایجاد کنند. اگر فیستول واژن دارید که به داخل مجرای ادراری باز می شود، به احتمال زیاد ادرار از واژن شما نشت می کند. اگر فیستول واژینال دارید که به راست روده یا روده بزرگ باز می شود، به احتمال زیاد ترشحات بدبو یا گاز از واژن نیز تجربه خواهی کرد.

همچنین بخوانید: لیزر فیستول مقعدی

6. نشت مقعد: 

شرایطی مانند بی اختیاری مدفوع یا نشت مدفوع می تواند منجر به بوی بد مداوم از مقعد شود.

7. عرق و بیماری های پوستی: 

تعریق بیش از حد یا بیماری های پوستی مانند درماتیت یا عفونت های قارچی در ناحیه مقعد نیز می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع شود.

اگر بوی بد مقعدی را تجربه می کنید، برای تعیین علت اصلی و دریافت درمان مناسب، مهم است که با یک متخصص بیماریهای مقعدی مشورت کنید.

https://hpvdarman.com/articles/بوی-بد-مقعد/

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...