رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

درمان گیاهی فیستول چیست؟

پست های پیشنهاد شده

اگر به دنبال روشهای درمان گیاهی برای فیستول مقعدی هستید، بسیار مهم است که قبل از استفاده از هر گونه درمانی با یک متخصص یا کسی که اطلاعات کافی از گیاهان دارویی دارد، مشورت کنید. آنها می توانند راهنمایی هایی در مورد گزینه های گیاهی ایمن و مناسب ارائه دهند که ممکن است به کاهش علائم یا حمایت از روشهای درمانی دیگر کمک کند. 

این نکته ضروری است که دکتر خود را در مورد هر گونه درمان گیاهی که در نظر دارید مطلع کنید، زیرا آنها می توانند با داروها یا سایر درمان هایی که ممکن است دریافت می کنید تداخل داشته باشند.

برخی از درمان‌های سنتی و گیاهان دارویی دارای مزایای بالقوه برای بهبود، کاهش التهاب و تسکین علائم هستند. در اینجا برخی از درمان های گیاهی که گاهی برای فیستول پیشنهاد می شود آورده شده است:

1. زردچوبه

زردچوبه حاوی کورکومین است، ترکیبی که به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن شناخته شده است. ممکن است به کاهش التهاب و بهبودی کمک کند. زردچوبه را می توان به عنوان یک مکمل غذایی مصرف کرد یا به غذا اضافه کرد.

برخی از مطالعات نشان داده اند که کورکومین موجود در زردچوبه ممکن است برای بهبود زخم و ترمیم بافت فواید داشته باشد.

2. چریش

به عنوان یکی دیگر روشهای درمان گیاهی فیستول، چریش که به نام Azadirachta indica نیز شناخته می شود، درختی بومی شبه قاره هند است که به طور سنتی در طب آیورودا برای فواید سلامتی مختلف استفاده می شود. چریش به دلیل خواص ضد باکتری، ضد قارچی و ضد التهابی خود شناخته شده است، که ممکن است در حمایت از بهبود زخم و کاهش التهاب مرتبط با شرایطی مانند فیستول مقعدی مفید باشد.

برخی افراد بر این باورند که چریش به دلیل پتانسیلی که برای بهبود بافت، کاهش خطر عفونت و کاهش علائمی مانند درد و تورم دارد، ممکن است به فیستول مقعدی کمک کند. چریش را می توان به اشکال مختلف از جمله روغن چریش، برگ چریش یا مکمل های چریش استفاده کرد.

روغن چریش را می توان به صورت موضعی در ناحیه آسیب دیده استفاده کرد تا به تسکین سوزش و بهبودی کمک کند. از برگ‌های چریش می‌توان برای تهیه ضماد یا خمیری استفاده کرد که می‌توان آن را به‌صورت خارجی روی محل فیستول مقعد قرار داد. مکمل های چریش به صورت کپسول یا پودر برای مصرف داخلی نیز موجود است.

3. آلوئه ورا برای درمان گیاهی فیستول

آلوئه ورا گیاهی است که به دلیل خاصیت تسکین دهنده و التیام بخش معروف است و برای انواع بیماری های پوستی و التیام زخم ها استفاده می شود. برخی از مردم بر این باورند که آلوئه ورا به دلیل پتانسیل آن برای کاهش التهاب، بهبود بافت و تسکین علائمی مانند درد و خارش ممکن است به فیستول مقعدی کمک کند.

ژل آلوئه ورا، که از برگ های گیاه آلوئه ورا استخراج می شود، می تواند به صورت موضعی در ناحیه آسیب دیده استفاده شود تا به تسکین سوزش و بهبودی کمک کند. ژل را می توان مستقیماً روی محل فیستول مقعدی اعمال کرد یا به شکل کرم، پماد یا شیاف که به طور خاص برای استفاده مقعدی فرموله شده است، استفاده کرد.

در نظر گرفته شده که آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ترمیم کننده زخم است که ممکن است برای افراد مبتلا به فیستول مقعد مفید باشد. با این حال، شواهد علمی به طور خاص حمایت از استفاده از آلوئه ورا برای فیستول مقعدی محدود است، و تحقیقات بیشتری برای تعیین اثربخشی آن در این زمینه مورد نیاز است.

https://cliniczarei.com/fistula/fistula-treatment/herbal/

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...