رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

خونریزی مقعدی و درمان آن

پست های پیشنهاد شده

دیدن خون در حرکات روده کودک شما (که گاهی به عنوان "خونریزی رکتوم" یا "مدفوع خونی" شناخته می شود) می تواند ترسناک باشد. با این حال، این یک مشاهده رایج در کودکان است و در بیشتر موارد، نشانه ای از یک مشکل جدی نیست. یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند بر اساس اطلاعاتی مانند دفعات و مقدار خون، سن فرزند شما و اینکه آیا علائم دیگری دارد یا شرایط پزشکی زمینه‌ای دارد، به تعیین محتمل‌ترین علت خونریزی کمک کند.
در این مقاله برخی از علل شایع خون در حرکات روده و آزمایشاتی که ممکن است برای ارزیابی کودک شما مورد استفاده قرار گیرند، بحث خواهد شد. خون در حرکات روده در بزرگسالان به طور جداگانه مورد بحث قرار می گیرد. (به "آموزش به بیمار: خون در مدفوع (خونریزی رکتوم) در بزرگسالان (فراتر از اصول) مراجعه کنید.")

چه زمانی به دکتر مراجعه کنیم؟

در بیشتر موارد، مقدار کمی خون در اجابت مزاج کودک نشانه یک بیماری جدی نیست. با این حال، در صورت مشاهده هر مقدار خونریزی، مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کودک خود صحبت کنید. بسته به سن و علائم کودک شما، ممکن است معاینه و/یا آزمایشاتی را برای کشف علت خونریزی و تعیین اینکه آیا به درمان نیاز است توصیه کنند. (به "ارزیابی" در زیر مراجعه کنید.)
اگر کودک شما به طور ناگهانی بسیار بیمار شد یا علائم نگران کننده دیگری داشت، فوراً با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید تا راهنمایی شود.

خونریزی مقعد از کجا می آید؟

خون در اجابت مزاج کودک معمولاً از جایی در دستگاه گوارش منشا می گیرد.

  • دستگاه گوارش تحتانی – در بیشتر موارد، خون قابل مشاهده در حرکات روده از قسمت پایینی دستگاه گوارش می آید. دستگاه گوارش تحتانی از روده بزرگ (کولون)، رکتوم و مقعد تشکیل شده است. خونریزی از مقعد (دریچه ای که حرکات روده از طریق آن بدن را ترک می کند) در کودکان در تمام سنین رایج است. خونریزی از قسمت تحتانی دستگاه گوارش معمولاً باعث می شود که حرکات روده با خون قرمز روشن (یا گاهی اوقات مایل به قهوه ای) پوشانده یا مخلوط شود.

https://colorectall.blogix.ir/post/12/خونریزی-مقعدی-و-درمان-آن

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...