رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

درمان خونریزی بواسیر و هموروئید خونی

پست های پیشنهاد شده

درمان هموروئید خونی اغلب با روش‌های خانگی صورت می گیرد اما در مواردی که بواسیر خونی باشد، یعنی بیماری وارد مرحله جدی تری شده و به سبب خونریزی نیاز به درمان در آن شدت می‌یابد. زیرا که در این حالت بیمار خون زیادی را از دست داده و احتمال ابتلا به کم خونی و عوارض آن در وی شدت می یابد. برخی از روش های درمان این بیماری به این شرح است :

درمان دارویی هموروئید خونی

استفاده از درمان‌های دارویی را نمی‌توان به عنوان روش قطعی معرفی نمود اما این روش می تواند به بهبود علائم این عارضه و نیز پیشگیری از عفونت آن کمک نماید. داروهای که برای درمان بواسیر خونی تجویز می شوند، به این شرح است :

  • آنتی بیوتیک ها : مصرف این دارو در پیشگیری از عفونت و از بین بردن باکتری های مقعد موثر است.
  • مسکن ها : به منظور تخفیف درد بیمار کاربرد دارند.
  • ضد التهاب ها : التهاب و سوزش مقعد را کاهش می دهد.
  • ملین ها : درمان یبوست و بهبود حرکات روده برای جلوگیری از خونریزی های بیشتر

درمان جراحی و لیزر

از آنجایی که بواسیر خونی معمولاً زمانی رخ می دهد که بیماری وارد مرحله پیشرفته تر خود می شود، اغلب با درمان‌های خانگی و دارویی درمان نشده و نیاز به درمان های تاثیرگذار تر و تهاجمی مانند جراحی و لیزر دارد. انجام جراحی بواسیر همراه با مشکلات بسیاری است و به علت درد و خونریزی حاصل از آن کمتر توصیه می‌شود.

اما لیزر هیچ یک از مشکلات درمان با جراحی را نداشته و بدون ایجاد درد و خونریزی و سایر عوارض هموروئید را به طور قطعی درمان خواهد نمود.

مشاهده مطلب درمان قطعی بواسیر یا هموروئید با لیزر

سایر روشهای پزشکی عبارتند از:

  • بستن نوار لاستیکی یا رابربند. بستن نوار لاستیکی شامل استفاده از یک باند لاستیکی کوچک بر روی پایه هموروئید داخلی است. این روش جریان خون را محدود کرده و باعث می‌شود که هموروئید پس از ۳ تا ۱۰ روز چروکیده شود و از بین برود.
  • اسکلروتراپی. این روش شامل تزریق یک محلول دارویی به بواسیر است و نتایجی مشابه با بستن نوار لاستیکی دارد. تزریق های متعدد معمولاً مورد نیاز است و هر چند هفته یکبار انجام می شود.

https://jarahlaser.com/مقالات/بواسیر-خونی/

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...