رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

عوارض عمل نکردن کیست مویی

پست های پیشنهاد شده

عکس عمل نکردن کیست مویی

کیست مویی یک بیماری پوستی اذیت کننده و نسبتا شایع است، به ویژه در مردان شایع تر از زنان است. سینوس پیلونیدال با یک نوع ساختار شبیه به جوشی کوچک شروع شده که با گذشت زمان به یک کیست بزرگ تبدیل می شود. این کیست معمولاً به دلیل رشد باکتری های مضر عفونی شده و پر از کثیفی، سلول های مرده همراه با فولیکول های مو می شود. در نتیجه عمل نکردن کیست مویی دارای عوارض بسیاری برای سلامتی فرد بوده و اگر کیست مویی درمان نشود می میتواند خطراتی مانند ترکیدن را به دنبال داشته باشد.

درمان کیست مویی عفونی شده در خانه امکان ندارد. این بیماری حتی در انجام کارهای روزمره نیز مشکلاتی ایجاد می کند. در مرحله اولیه، علائم سینوس پیلونیدال ممکن است ناراحتی و اذیت چندانی نداشته یا فقط باعث ناراحتی خفیف شود. اما علائم کیست مویی با گذشت زمان شدت پیدا می کنند. با شدید شدن عفونت سینوس پیلونیدال، فرد نمی تواند بدون احساس درد بنشیند یا حتی به راحتی به پشت دراز بکشد. بنابراین نیاز به درمان مناسب و به موقع دارد.

همچنین بخوانید: کیست مویی چیست؟ (بررسی علائم و علت ها)

اگر کیست مویی درمان نشود چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر پزشک تشخیص دهد که بیمار به کیست مویی دچار است، باید سریعا برای درمان آن دست به کار شوید. خود موهای رشد کرده و زائد معمولا خطرناک نیستند، اما می توانند در صورت برگشت به داخل پوست عوارض دردناکی ایجاد کرده که حتی نشستن و خوابیدن را هم سخت می کنند. اگر کیست مویی درمان نشود، ممکن است بدتر شده یا عفونت آن وارد خون شود.

همچنین بخوانید: لیزر کیست مویی (درمان قطعی و سریع بیماری)

عکس کیست مویی خارج شده عکس لیزر کیست مویی

عوارض عمل نکردن کیست مویی

اگر بخواهیم به صورت جزئی این موارد را بررسی کنیم، در صورت عدم درمان و عمل نکردن کیست مویی، عوارض آن به شکل های زیر خود را نشان می دهند:

تشکیل آبسه

هنگامی که یک آبسه به دلیل طولانی شدن پروسه درمان سینوس پیلونیدال ایجاد میشود، باعث درد شدید و تورم در ناحیه آسیب دیده می شود. ترشحات چرکی همراه با خون مرتباً از کیست خارج می شوند. ترشحات کیست پیلونیدال بوی بد و مشمئز کننده قوی دارد. بنابراین، فردی که از کیست مویی رنج می برد، مجبور است بارها در روز لباس عوض کند. در نتیجه باعث خجالت او شده و حتی ممکن است بر زندگی کاری و روزمره بیمار نیز تاثیر منفی بگذارد.

همچنین بخوانید: آبسه مقعدی چیست؟

التهاب و تورم ناحیه آسیب دیده سینوس مویی کمر

التهاب میتواند وضعیت سینوس پیلونیدال را بدتر کند. برای رهایی از درد و سوزش گزنده ناشی از التهاب این توده مویی سرشار از عفونت، نیاز به درمان فوری دارد.

احتمال ایجاد کیست های متعدد

در مورد التهاب مزمن توده کیست مویی و عمل نکردن آن، فرد در معرض خطر بیشتری برای ایجاد کیست های متعدد است. داشتن کیست های عفونی متعدد می تواند باعث تورم و درد غیرقابل تحمل شود. درمان به موقع سینوس پیلونیدال برای دوری از عوارض کیست های متعدد پیلونیدال بسیار ضروری است.

عمل نکردن کیست مویی https://hpvdarman.com/articles/عمل-نکردن-کیست-مویی/

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...