رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
geekgirlnzri

اجاره تخت بیمارستانی کرج

پست های پیشنهاد شده

تخت‌ های بیمارستانی در انواع مختلف با ویژگی های گوناگون طراحی و تولید می شوند، و از هر یک از آن‌ ها برای امور خاصی استفاده می‌ شود. مراکز درمانی به میزان هزینه بسیار زیادی نیاز دارند. اجاره تخت بیمار یکی از مهم‌ ترین قابلیت و خدمات بعضی سازمان و مراکز درمانی می باشد. هزینه ای که بابت اجاره ی تخت بیمارستانی پرداخت می کنید، در مقایسه با بستری شدن در بیمارستان بسیار مقرون به صرفه و ارزان می باشد. 

خانواده‌ های بیماران می‌ توانند با اجاره ی تخت بیمارستانی می توانند از به وجود آمدن هزینه های اضافی جلوگیری کنند. تخت برای راحتی بیماران طراحی و ساخته شده است، که از آن‌ می‌ توان در هر حالی استفاده کرد. اجاره تخت بیمارستانی یکی از خدمات ارائه شده توسط مرکز پزشکی سلامت نوین می باشد.

1_rdjy.jpg

تخت بیمارستانی و انواع آن

زمانی که شما به خاطر بیماری های مختلف مجبورید، مدت زمان زیادی را در تخت خواب بماند، و یا حتی ممکن است، اصلاً نتوانید حرکت کنید. در این صورت حتماً باید مراقب باشید، که دچار زخم بستر یا بیماری های دیگری ناشی از فشار و بی حرکتی نشود. در صورت رعایت نکردن ممکن است، مجبور شوید، برای درمان زخم بستر توسط پزشک در منزل اقدام کنید.

حتی در شرایط خاص ممکن است، تا ارتفاع سر و یا پاهای بیمار تغییر کند، و یا برای نشستن به او کمک کنیم، تا بتواند غذای خود را میل کند. در این موارد و یا دیگر موارد ممکن است، نیاز به استفاده از تخت بیمارستانی داشته باشید.

انواع تخت بیمارستانی

 • تخت بیمارستانی مکانیکی دستی

در این نوع از تخت ها از یک هندل دستی جهت تنظیم ارتفاع بالای تخت که سر بیمار قرار می گیرد، و پایین تخت که پای بیمار قرار می گیرد، استفاده می شود. در نوع دستی این نوع از تخت ها از یک هندل دستی جهت تنظیم ارتفاع تخت استفاده می شود.

هندل در تخت بیمارستانی مکانیکی در پایین تخت قرار می گیرد، و جهت تنظیم بخش های مختلف تخت یا بیمار باید توانایی تنظیم آن را داشته باشد، و یا فردی که در کنار او باشد، که ارتفاع بخش های مختلف تخت طبی را تنظیم کند. اگر بیمار حتماً باید به صورت دائمی حرکت و تغییر حالت ندارد، استفاده از تخت بیمارستانی مکانیکی گزینه مقرون به صرفه تری برای اجاره تخت بیمارستانی در منزل شما می باشد.

 • تخت بیمارستانی نیم برقی

این نوع از تخت ها دارای یک موتور الکترونیکی برای تغییر زاویه بخش بالایی تخت که سر بیمار قرار می گیرد، و قسمت پایینی تخت که محل قرار گیری پای بیمار است، توسط دکمه هایی که کنار تخت می باشد، انجام می شود.

در مواردی که بیمار احتیاج دارد، ارتفاع تخت تغییر کند، باید از هندل دستی که در زیر تخت قرار دارد استفاده کنید. تغییر ارتفاع تخت در تخت های طبی نیم برقی نیاز به داشتن توانایی فیزیکی می باشد. در مواقعی که بیمار شما آن قدر بد حال می باشد، که خود این امکان را ندارد، باید همراه او بتواند ارتفاع تخت را برایش تنظیم کند.

 • تخت بیمارستانی برقی

در این نوع از تخت های بیمارستانی می توانید تخت را در همه ی زوایا به صورت برقی و توسط دکمه هایی که در کنار تخت طبی قرار داده شده است، تنظیم کنید. در تخت بیمارستانی برقی تنظیم ارتفاع تخت، تنظیم بخش بالایی و بخش پایینی تخت به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون نیاز به داشتن توانایی جسمی برای تنظیم هندل و تنها با فشار چند دکمه انجام می شود. در بعضی از مدل های این تخت در صورت قطع شدن برق لازم است، تا بیمار از هندل دستی جهت تنظیم ارتفاع تخت استفاده کند، ولی امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه ی تکنولوژی داشتیم، بسیاری از تخت های طبی برقی از یک باتری پشتیبان استفاده می کنند، و در صورت قطع برق هم امکان استفاده از دکمه ها و تنظیم اتوماتیک وجود دارد.

تنظیم کامل تخت بیمارستانی برقی هم در بخش های تخت و هم در ارتفاع، زندگی را برای بیماران و همراهان آن ها راحت تر می کند، به همین خاطر تخت بیمارستانی کاملاً برقی نوع تختی است، که معمولاً در مراکز درمانی استفاده می شود. این تخت‌ ها برای آن دسته از بیمارانی که توانایی تغییر موقعیت ندارند، بسیار مناسب می باشد، چون که بیمار به راحتی می‌ تواند از رختخواب خارج شود، و یا تخت را به ارتفاع مناسب برسانند، تا مراقب به بیمار تسلط داشته باشد، و به او رسیدگی کند، و به راحتی بتواند ملحفه تخت را عوض کند. اغلب تخت‌ های برقی دارای آپشن‌ های بیشتری مانند موقعیت ترندلبورگ، معکوس ترندلبورگ و صندلی قلبی می باشند.

تخت‌ های برقی دارای سه مدل هستند:

 • تخت‌ های تک شکن

در این نوع از تخت ها فقط امکان تنظیم کردن زاویه سر را وجود دارد، و دیگر زاویه‌ ها قابل تنظیم و جا به جایی نیستند.

 • تخت‌ های دو شکن

در این نوع از تخت ها می‌ توانید زاویه پایین و سر را تغییر داده، و تنظیم کنید.

 • تخت‌ های سه شکن

اجاره تخت‌ بیمارستانی سه شکن یک انتخاب درست می باشد، چون که این تخت‌ یکی از بهترین تخت‌ های تولیدی برقی می‌ باشد. در این نوع تخت‌ ها می‌ توانید زاویه‌ های سر، پایین و میان آن‌ ها را تنظیم کنید. 

قسمت های مختلف تخت طبی برقی

 • حالت ضد ترندلنبورگ

در مواقعی که لازم است، تا سر بیمار را در ارتفاع بالاتری قرار دهید، یعنی بیمار به پشت دراز کشیده است، باید تخت طبی را در حالت ضد ترندلنبورگ تنظیم کنید. قرار گرفتن تخت در این حالت می تواند به نفس کشیدن راحت تر بیمار کمک کند.

 • حالت ترندلنبورگ

در مواقعی که می خواهید برای بهبود گردش خون در بدن بیمار بخشی که پای او بر روی آن قرار گرفته است، را تا 30 درجه بالاتر می آورید، و تخت را در حالت ترندلنبورگ قرار می دهید.

 • صندلی قلبی

زمانی که تخت در این حالت قرار می گیرد، در واقع بیمار را با یک سرعت آرام و متعادل که برای او نیاز است، از حالت دراز کش به حالت نشسته می آورید. هنگامی که بیمار در حالت نشسته قرار می گیرد، تنفس او راحت تر می شود، و گردش خون نیز در بدن بیمار بهتر اتفاق می افتد. حالت نشسته به روند بهبودی سریع تر بیماران قلبی به علت تنفس راحت تر و جریان خون بهتر کمک خواهد کرد. در بعضی از موارد ممکن است، بعضی از بیماران به خاطر سنگینی و خطرات احتمالی برای همراهان کاری دشوار باشد، ولی استفاده از صندلی قلبی می تواند این مساله را حل کند، و بیمار شما هم سریع تر به سلامتی برسد، و هم کمتر آسیب ببیند، و اذیت شود.

اجاره تخت برقی بیمارستانی

اجاره تخت بیمارستانی برای چه افرادی مفید است؟

اجاره تخت بیمارستانی یکی از بهترین خدمات ارائه شده توسط برخی از سازمان ها می باشد. آن‌ها با انجام این کار قصد دارند، تا هم مردم را از دردسر و سختی دور کنند، و هم رضایت مشتریان خود را جلب کنند. بعضی از خانواده‌ ها بیمارانی دارند، که باید آن‌ ها را بستری کرده، و تحت درمان قرار دهند، یا حتی ممکن است، بیمارشان از وضعیت بدی برخوردار باشد، و مجبور باشند، تا آن را علاوه بر بیمارستان در منزل نیز نگهداری کرده، و از آن مراقبت کنند. در این حالت است، که برای نگهداری از بیمار موظف به خرید یا اجاره تخت بیمار هستند. میزان استراحتی که بیماران هنگام بیماری انجام می دهند، می تواند به بهبودی سریع تر آنها کمک کند، چون که با برخورداری از استراحت زیاد، دوره بیماری کم‌ تری را تجربه خواهید کرد.

ممکن است، برای شما سوال پیش بیاید، که اجاره تخت بیمارستانی برای چه افرادی مفید است؟ 

 • بیماری

برخی از افراد ممکن است، به خاطر بیماری های مختلف و یا حتی کسالت مجبور به استراحت طولانی مدت هستند. آن‌ ها می‌ توانند با کمک این تخت میزان استراحت خود را افزایش دهند.

 • وضعیت وخیم

زمانی که بیمار شما به خاطر بیماری از وضعیت وخیمی برخوردار باشد، و توانایی حرکت نداشته باشد، می‌ توانید برای راحتی او تخت بیمارستانی لگن‌ دار تهیه کنید. این تخت معمولاً برای افرادی که به خاطر دلایل مختلفی توانایی حرکت ندارند، مفید است. این تخت ها به گونه‌ ای طراحی می شوند، که شما می‌ توانید اندازه طول و عرض آن را براساس قد بیمار خود تنظیم کنید. اجاره تخت بیمارستانی لگن‌ دار معمولاً به بیماران خاص پیشنهاد می‌ شود، و آن‌ ها می‌ توانند برای راحتی خود از آن استفاده کنند.

 • دوری از محیط بیمارستان

بعضی از افراد هستند، که به خاطر بستری شدن در بیمارستان رنج می برند، و اذیت می شوند، به همین خاطر اجاره ی تخت بیمارستانی برای آن ها مفید می باشد. در این صورت می توانند در منزل بمانند، و درمان خود را انجام دهند، و از محیط بیمارستان دور بمانند.

در چه مواقعی به اجاره تخت بیمارستانی نیاز داریم؟

در شرایطی که استفاده از تخت معمولی مناسب شرایط بیمار نیست، و باید از تخت بیمارستانی استاندارد استفاده کند، چون که این تخت‌ ها دارای ویژگی ها و استانداردهایی می باشند، که بیمار را از لحاظ بدنی در شرایط مناسب قرار می دهند. البته هر بیمار باید از تخت بیمار مناسب خود استفاده کند، چون این تخت ها انواع مختلفی دارند. بعضی اوقات بیمار توانایی هندل کردن تنظیمات تخت را دارد. در واقع این بیمار می تواند به تنهایی از اهرم تخت استفاده کند، یا در تخت های برقی با دکمه های موجود روی دسته ی تخت، حالت آن را تغییر دهد، ولی بیمارانی وجود دارند، که به هیچ عنوان قادر به حرکت نیستند، پس باید هر بیمار تخت مناسب خود را انتخاب کند.

نکات قابل توجه برای اجاره تخت بیمارستانی در کرج و تهران

 • تخت متناسب با نوع نیاز بیمار باشد.
 • استانداردهای لازم را داشته باشد.
 • از لحاظ فنی سالم باشد.
 • قد و وزن بیمار در نظر گرفته شود.
 • تخت دارای لگن یا بدون لگن است.
 • طول مدت استفاده از تخت
 • رنگ تخت
 • پایه ها آهنی باشد.
 • تخت های فلزی بهتر هستند.
 • تعداد شکن های تخت
 • یرقی یا مکانیکی بودن تخت
 • ابر تخت محکم باشد.

مزایای اجاره تخت بیمارستانی

 • امکان نگهداری از بیمار درون منزل یا بیمارستان

بعضی از بیماران نمی توانند از پس هزینه های سنگین بیمارستان ها بربیایند، به همین خاطر به آن توصیه می کنیم، تا تخت اجاره کنند. شما با استفاده از این قابلیت می توانید تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده، و زیاد به خرج نیفتید.

 • جابجایی آسان و بدون دردسر بیمار

جا به جا کردن بعضی از بیماران به خاطر بالا بودن وزن آن ها و یا دیگر موارد ممکن است، کار بسیار سختی باشد، و از عهده هر کسی برنمی‌ آید. شما با استفاده از اجاره تخت می توانید تا بیمار خود را به راحتی و بدون هیچ‌ گونه سختی و دشواری در منزل درمان کرده، و در صورت نیاز آن را جابجا کنید.

 • امکان جمع شدن تخت

بعضی از تخت‌ ها قابلیت جمع شدن را دارند. این قابلیت در بیشتر تخت‌ های تولید شده جدید وجود دارد، و شما به راحتی می‌ توانید در زمان استراحت بیمار آن را باز کنید، و در صورت عدم نیاز داشتن آن را بسته و در گوشه‌ ای گذاشته و نگهداری کنید. 

مرکز فروش تخت بیمارستانی در کرج و تهران

قیمت اجاره تخت برقی بیمارستانی با توجه به مدلی که دارند، اجاره آن ها دارای قیمت های متفاوتی می باشد. اگر شما عزیران قصد اجاره ی تخت بیمارستانی در کرج و یا تهران را دارید، می توانید با ما با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
 • جدید...