رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

علائم مولوسکوم چیست؟

پست های پیشنهاد شده

اگر شما یا فرزندتان با ویروس مولوسکوم تناسلی تماس پیدا کنید، ممکن است تا 6 ماه علائم عفونت را مشاهده نکنید. این علائم معمولاً بین 2 تا 7 هفته طول می کشد تا از لحظه ابتلا به ویروس مولوسکوم کونتاژیوزوم ظاهر شوند. در نتیجه سریعا به یک دکتر زگیل تناسلی که می تواند بیماری شما را شناسایی کند، مراجعه کنید.

ممکن است این زائده ها به صورت تکی و پراکنده یا گروهی رشد کنند. این برجستگی ها می توانند به تنهایی یا به صورت تکه ای تا 20 عدد ظاهر شوند. علائم آنها معمولاً عبارتند از:

  • بسیار کوچک، براق و از نظر ظاهری صاف
  • به رنگ گوشتی، سفید یا صورتی
  • جنس سفت و ایجاد فرورفتگی های پوستی
  • قطر بین 2 تا 5 میلی‌متر یا بین اندازه سر یک سنجاق و اندازه یک پاک کن بالای مداد
  • در هر جایی به جز کف دست یا کف پا وجود رشد میکنند. به ویژه روی صورت، شکم، تنه، بازوها و پاهای کودکان، یا داخل ران، اندام تناسلی (واژن و آلت تناسلی) و شکم بزرگسالان

علت به وجود آمدن

مولوسکوم تناسلی Molluscum contagiosum زمانی اتفاق می‌افتد که ویروسی به نام مولوسکوم تناسلی، که نوعی از ویروس آبله بوده را دریافت کنید.

این ویروس می تواند بین افراد در حالی که ضایعات قابل مشاهده دارند منتقل شود. همچنین امکان انتقال ویروس از یک ناحیه از پوست بدن به قسمت دیگر وجود دارد.

تفاوت مولوسکوم و زگیل تناسلی

مواردی که می توان زگیل تناسلی را از مولوسکوم تناسلی تشخیص داد، عبارتند از:

  • اندازه: مولوسکوم ها معمولاً کوچک هستند (دو تا پنج میلی متر) و رشد نمی کنند و متورم نمی شوند.
  • رنگ: مولوسکوم ها معمولاً برجستگی های صاف، مروارید مانند و گوشتی رنگ هستند.
  • محل سکونت: Molluscum contagiosum ممکن است به صورت منفرد یا گروهی ظاهر شود و معمولاً در صورت، گردن، سینه، شکم و ناحیه کشاله ران دیده می شوند. 

همچنین بخوانید: درمان زگیل تناسلی / زگیل تناسلی مردان / زگیل تناسلی زنان

زگیل های معمولی معمولا روی انگشتان دست و پا رشد کرده و زگیل های تناسلی داخل اندام شخصی رشد میکنند. اما Molluscum Contagiosum می توانند در هر جایی ظاهر شوند. Common warts usually grow on your fingers and toes but can appear anywhere. Molluscum Contagiosum (water warts) are small wart-like growths that are also caused by a viral infection.
https://goaskalice.columbia.edu/answered-questions/how-tell-mollusca-genital-warts/

درمان قطعی مولوسکوم

اکثر افراد با سیستم ایمنی سالم نیازی به درمان پزشکی برای مولوسکوم کونتاژیوزوم ندارند. زیرا این برجستگی ها معمولاً بدون مداخله پزشکی از بین می روند. از طرفی دیگر برای کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، اینطور نبوده و باید برای درمان قطعی مولوسکوم تناسلی به دکتر مراجعه کنند.

منبع

ویرایش شده توسط hpvdarman

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...