رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

عوارض عمل جراحی فیستول مقعدی چیست؟

پست های پیشنهاد شده

عوارض عمل جراحی فیستول مقعدی چیست؟
 
 
فیستول مقعدی یک تونل کوچک است که بین پوست اطراف مقعد در انتهای کانال آن که رکتوم بوده ایجاد می شود. بیماران معمولاً برای درمان فیستول مقعدی نیاز به جراحی دارند. عوارض عمل جراحی فیستول مقعدی می تواند شامل بی اختیاری در دفع و خونریزی یا حتی بازگشت بیماری باشد.
 

آبسه مقعدی | آسیانیوز

درباره فیستول مقعدی بدانید

 

اگر غدد اطراف مقعد عفونت کرده باشند ممکن است فیستول مقعدی ایجاد شود. عفونت می تواند باعث ایجاد آبسه (مجموعه چرک) بین پوست و رکتوم شود. هنگامی که چرک تخلیه می شود، ممکن است یک تونل کوچک (فیستول) را پشت سر بگذارد.
حدود یک سوم افرادی که دارای آبسه در مقعد هستند دچار فیستول می شوند. فیستول مقعدی همچنین می تواند ناشی از بیماری های طولانی مدت روده مانند بیماری کرون باشد.
فیستول معمولاً تونلی بین پوست و کانال مقعدی است. اما گاهی اوقات، مجاری اضافی می تواند از همان تونل ایجاد شود، یا می تواند از عضلات مقعد (عضلات اسفنکتر شما) عبور کند. اینها به عنوان فیستولهای مقعدی پیچیده شناخته می شوند و درمان آنها دشوارتر است.
درمان فیستول مقعدی معمولاً جراحی است - آنها معمولاً به خودی خود بهبود نمی یابند و بدون درمان می توانند منجر به آبسه های مکرر شوند.

انواع روشهای عمل جراحی فیستول مقعدی

 

فیستولوتومی

 

رایج ترین نوع عمل برای فیستول های ساده، فیستولوتومی است. این روش شامل باز کردن فیستول است تا بتواند از داخل به بیرون بهبود یابد.
هنگامی که داروی بیهوشی اثر کرد، جراح یک پروب (یک ابزار فلزی نازک) را در دهانه فیستول قرار می دهد تا به آنها برای پیدا کردن فیستول کمک کند. این کار به آنها کمک می کند تا تصمیم بگیرند که چه نوع درمانی برای بیمار بهترین است. برای بیشتر فیستول ها، پوست و بافت های زیرین را برش می دهند تا قسمت بالای فیستول باز شود. دکتر زخم را باز می گذارد (از هیچ بخیه ای استفاده نمی کند) تا به تدریج بهبود یابد. این نوع عمل برای اکثر فیستول ها (اگر پیچیده نباشند) به خوبی جواب می دهد.

 

گزینه های دیگر برای فیستول های پیچیده

 

گاهی اوقات ممکن است به نوع دیگری از درمان نیاز داشته باشید. اگر فیستول شما از قسمت بیشتری از عضله اسفنکتر عبور کند، چندین فیستول داشته باشید، یا اگر فیستول شما مدام برگردد، این احتمال بیشتر است.

جراحی مقعد

اگر وقتی جراح شما را ارزیابی کرد، متوجه شد که فیستول پیچیده ای دارید، معمولاً از یک ستون برای تخلیه مسیر و تحت کنترل نگه داشتن فیستول استفاده می کند. ستون نخ کوچکی است که جراح قبل از هر عمل دیگری از فیستول شما عبور می دهد.
Some people just continue to have treatment with setons over the long term, without going on to have any further procedures. If you may need more complex treatment, your surgeon may refer you to a specialist in treating complex fistulas. برخی از افراد به درمان با ستون در درازمدت ادامه می‌دهند، بدون اینکه نیازی به هیچ گونه روش دیگری داشته باشند. اگر احتمال داشته باشد که به درمان پیچیده تری نیاز داشته باشید، جراح ممکن است شما را به یک متخصص درمان فیستول های پیچیده ارجاع دهد.
https://www.bupa.co.uk/health-information/digestive-gut-health/anal-fistula-surgery

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...