رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
foodonly

رنگ لمینت دندان و معیارهای این انتخاب رنگ

پست های پیشنهاد شده

لمینت دندان یک روکش نازک از جنس سرامیک است که برای پوشاندن عیب های دندان بر روی سطح خارجی دندان نصب می شود. این روش همرنگ دندان است و همانند مینای دندان نور را به خوبی منعکس می کند؛ به همین دلیل خیلی طبیعی به نظر می رسد. افرادی که می خواهند دندان های خود را لمینت کنند، باید قبل از ساخت روکش ها رنگ آن ها را انتخاب کنند. لمینت دندان شامل چندین نوع طیف رنگی است و برای انتخاب رنگ لمینت دندان معیار های وجود دارد که لازم است بیمار و دندانپزشک بر اساس آن ها رنگ مناسب را انتخاب کنند.

رنگ بندی لمینت دندان به چه صورت است؟

از نظر رنگ بندی، لمینت 4 سطح رنگ دارد و بیماران باید از بین این طیف های موجود، مناسب ترین رنگ را انتخاب کنند. هر سطح دارای درجه بندی و طیف های مختلفی است. درجه بندی رنگ لمینت دندان شامل طیف های زیر است:

·         سطح A: درجه بندی از A1 تا  A4

·         سطح B: درجه بندی از B1 تا  B4

·         سطح C: درجه بندی از C1 تا C4

·         سطح D: درجه بندی از D1 تا D4

بیشتر بخوانید: عمر لمینت دندان

بیشتر بخوانید: پوسیدگی دندان با لمینت

معیارهای انتخاب رنگ لمینت دندان

برای انتخاب رنگ لمینت دندان باید یک سری نکات را رعایت کرد. بیمار باید به کمک دندانپزشک خود و با توجه به سلیقه بیمار، رنگ پوست، سفیدی چشم و رنگ سایر دندان بهترین و مناسب ترین رنگ را انتخاب کند.

رنگ سایر دندان ها کلیدی ترین معیار در انتخاب رنگ لمینت

برای انتخاب رنگ روکش ها باید به رنگ دندان های اصلی بیمار دقت کرد. رنگ لمینت باید با رنگ طبیعی دندان همخوانی داشته باشد زیرا در صورت ناهماهنگی رنگ ها، ظاهر دندان ها و لبخند، زیبا و طبیعی به نظر نمی رسد.

رنگ پوست از تاثیر گذار ترین ملاک ها در انتخاب رنگ لمینت دندان

برای طبیعی و زیبا جلوه دادن لبخند افراد، باید رنگ دندان ها و لمینت با رنگ پوست هماهنگی داشته باشد. به این صورت که افرادی که رنگ پوستشان روشن است، باید رنگ های روشن و سفید را برای روکش های خود انتخاب کنند. همچنین افرادی با پوست سبزه و تیره، باید سایه رنگ های طبیعی دندان را برای لمینت های خود انتخاب کنند.

سفیدی چشم معیاری دیگر در انتخاب رنگ لمینت

افرادی که می خواهند رنگ لمینت های خود را انتخاب کنند باید به این نکته توجه کنند که رنگی که برای لمینت دندان خود انتخاب می کنند نباید از سفیدی چشمشان روشن تر باشد. لمینت های خیلی روشن، غیر طبیعی و مصنوعی به نظر می رسند.

منبع: implantdr.ir

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...