رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
foodonly

طول عمر لمینت دندان و عوامل تاثیر گذار در افزایش ماندگاری آن

پست های پیشنهاد شده

لمینت ها روکش های بسیار نازکی هستند که بر روی دندان نصب می شوند، همرنگ دندان هستند و برای اصلاح طرح لبخند افراد از آن استفاده می شود. می دانیم که می توان با استفاده از لمینت دندان، برخی مشکلات دندانی مانند شکستگی، وجود فاصله دندانی، بد شکلی و بد رنگی دندان ها را درمان کرد. یکی از مسائلی که بعد از نصب روکش ها باید به آن اهمیت داد، ماندگاری لمینت دندان است که برای افزایش طول عمر لمینت ها و ماندگاریشان باید به خوبی از آن ها مراقبت و نگهداری کرد.

ماندگاری و طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

درست است که لمینت دندان یک لایه نازک سرامیکی است اما مقاومت بالایی در برابر ضربه، شکست و تغییر رنگ دارد. این ویژگی باعث می شود که لمینت دندان طول عمر بالایی داشته باشد. روکش های لمینتی به طور تقریبی بین 15 تا 20 سال ماندگاری دارند و هر چه از آنها بیشتر مراقبت کرد، ماندگاری آن ها بیشتر می شود و حتی به 25 سال می رسد. با مراقبت کردن از آن ها می توان لمینت دندان را به عنوان درمان دائمی در نظر گرفت.

2 عامل تاثیرگذار در ماندگاری لمینت دندان

مدت زمان ماندگاری لمینت ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه 2 مورد از آنها را با دقت بررسی می کنیم:

جنس لمینت دندان

برندهای زیادی از لمینت دندان در بازار وجود دارند که از نظر جنس مواد اولیه با هم متفاوت هستند. لمینت هایی که با مواد اولیه با کیفیت ساخته می شوند، مقاومت بالاتری در برابر ضربه و تغییر رنگ دارند. ضخامت کم و شفافیت بالا، از دیگر مزیت های لمینت های با کیفیت است. انتخاب برندهای با کیفیت در افزایش طول عمر لمینت دندان موثر هستند.

مصرف مواد غذایی

بیمار باید برای مراقبت از روکش و جلوگیری از وارد شدن آسیب به آن ها برخی نکات را به خوبی رعایت کند. این نکات شامل موارد زیر هستند:

·         مواد غذایی رنگی و نوشیدنی رنگی مانند قهوه و چای باعث تغییر رنگ لمینت ها می شوند، پس بیمار باید مصرف آن ها را به حداقل برساند.

·         مصرف نوشیدنی های گازدار و الکل دار باعث آسیب به لمینت و ضعیف شدن اتصال روکش ها می شود.

·         استفاده ابزاری از دندان باعث کاهش ماندگاری لمینت دندان، شکستن و افتادن آن می شود. بنابراین باید از انجام این کار خودداری کرد.

·         جویدن مواد غذایی سفت به لمینت آسیب می زند و باید از مصرف آن ها پرهیز کرد.

·         سیگار و قلیان باعث ضعیف شدن ساختار لمینت، آسیب و تغییر رنگ لمینت می شود.

منبع: bestdentists.ir

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...