رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

بهترین پماد و کرم برای شقاق و بواسیر

پست های پیشنهاد شده

اگرچه دو عارضه مقعدی بواسیر و شقاق تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند، ولی معمولا ترکیب شیمیایی پمادها برای درمان هر دو این شرایط یکسان است. در نهایت ممکن است نیاز به مداخله جراحی باشد. اما تا زمانی که پزشک به شما جراحی توصیه کند، می توانید از ژل ها و کرم ها برای مقابله با درد استفاده کنید. در زیر لیستی از بهترین ژل و پماد برای هموروئید و شقاق مقعدی آورده شده است.

نیتروگلیسیرین

نیتروگلیسیرین بهترین پماد برای درمان شقاق است که برای درمان نوع مزمن و شدید استفاده می شود. این نوعی دارویی است که به نیترات معروف می باشد. با شل کردن عضلات اطراف مقعد، کاهش ناراحتی و استرس در ناحیه مقعد عمل می کند. این ماده به شکل های دوز پماد عرضه می شود. این دارو فقط با توصیه پزشکی قابل دسترسی است.

d2-3.jpg

 

وازلین

وازلین یک نوع پانسمان زخم است. هنگامی که روی یک برش کوچک اعمال می شود، با محافظت از ناحیه در برابر آسیب یا عفونت اضافی و ایجاد یک محیط مرطوب برای بهبود، پوست را تسکین می دهد. شقاق مقعدی شبیه به بریدگی است. با این حال، با جداسازی بافت تولید می شود. اگرچه وازلین ممکن است به علائم کمک کند، اما هدف از درمان شقاق مقعدی جلوگیری از پاره تر شدن شکاف است. شل شدن مدفوع یا کاهش اسفنکتر مقعدی به جلوگیری از شکستگی کمک می کند. وازلین ممکن است به آرام کردن ناحیه آسیب دیده اطراف مقعد کمک کند.

سایر روشهای درمان شقاق در خانه

برای بهبود سریع شقاق مزمن، بهترین درمان زمان و چند تغییر در شیوه زندگی برای کمک به روند بهبودی است. اکثر شقاق های مقعدی حاد در عرض چند روز بهبود می یابند. شقاق هایی که بیش از شش هفته ادامه داشته باشند نیاز به دارو یا جراحی برای شل کردن اسفنکتر مقعد دارند.

ملین ها

در اکثر افراد، خوردن یک رژیم غذایی با فیبر بالا برای رفع یبوست یا حرکات سخت روده که به بافت های مقعدی آسیب می رساند، کافی است. ملین‌های حجم‌ساز مدفوع بدون نسخه، مانند پسیلیوم، نرم‌کننده‌های مدفوع، مانند دوکوزات، یا ملین‌های اسمزی مانند منیزیا، می‌توانند مدفوع را نرم و روان کنند تا راحت‌تر دفع شوند.

منبع: چطور

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...