رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

زائده های بی خطر در ناحیه تناسلی

پست های پیشنهاد شده

فولیکولیت

برآمدگی های نزدیک واژن که شبیه جوش های قرمز کوچک هستند ممکن است فولیکولیت باشند. این برجستگی ها می توانند در هر جایی از پوست که مو دارید ایجاد شوند. فولیکولیت زمانی رخ می دهد که فولیکول های مو مسدود یا عفونی شوند.

یکی از شایع ترین علل فولیکولیت باکتری استافیلوکوک (استاف) است. هنگام اصلاح، اپیلاسیون یا پوشیدن شلوارهای ورزشی تنگ و عرق کرده یا لباس زیر کثیف، باکتری ها ممکن است رشد کنند و منافذ را مسدود کنند. قارچ ها و ویروس ها نیز می توانند باعث فولیکولیت شوند.

در بیشتر موارد، فولیکولیت خود به خود برطرف می شود. اما کمپرس گرم و مرطوب می تواند کمک کننده باشد. هنگام مراجعه، پزشک زنان نیز ممکن است در برخی موارد آنتی بیوتیک یا درمان ضد قارچی را تجویز کند.

شما می توانید با تعویض تیغ خود در هر بار اصلاح ناحیه واژن یا استفاده از تیغ برقی از فولیکولیت جلوگیری کنید. تمیز نگه داشتن فرج نیز بسیار مهم است.

اگر مکرراً فولیکولیت را تجربه می‌کنید، اگر بدتر می‌شود، یا اگر علائم شما بیش از سه روز طول می‌کشد، به پزشک مراجعه کنید. همچنین، افراد با سیستم ایمنی ضعیف ممکن است موارد شدید فولیکولیت داشته باشند.

درماتیت پوستی یا تماسی

https://www.chetor.com/ خارش، بثورات مانند، یا متورم پوست اطراف برجستگی ها ممکن است درماتیت تماسی باشد که معمولا به عنوان اگزما شناخته می شود. گاهی اوقات، پوست شما ممکن است به یک عامل تحریک کننده مانند یک شوینده جدید یا شستشوی بدن حساس باشد. در موارد دیگر، آلرژن ها باعث تشدید اگزما می شوند. شناسایی و اجتناب از محرک ها و آلرژن ها می تواند به درمان درماتیت تماسی کمک کند. همچنین، یک پزشک خوب ممکن است برخی از آزمایش های آلرژی را برای شما تجویز کند.

در برخی موارد، ممکن است نیازی به انجام کاری برای ناپدید شدن راش های پوستی نباشد. اما کرم های مرطوب کننده ممکن است به کاهش یا پیشگیری از علائم کمک کنند. گاهی اوقات، پزشک یا متخصص پوست ممکن است یک کرم یا پماد تجویز کند.

منبع خارجی:

https://www.health.com/condition/skin-conditions/bumps-on-vaginal-area

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...