رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

درمان قطعی HPV زنان و مردان چیست؟

پست های پیشنهاد شده

زگیل تناسلی که به عنوان condylomata acuminata نیز شناخته می‌شود، زائده‌های گوشتی و کوچکی هستند که می‌توانند ناشی از عفونت توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) باشند. این ویروس شایع ترین عفونت مقاربتی در جهان است. گونه های مختلف اچ پی وی می توانند اندام تناسلی، دهان و گلو مردان و زنان را آلوده کنند.

علل زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شود. بیش از 100 نوع HPV وجود دارد که می تواند نواحی تناسلی، دهان یا گلو را تحت تاثیر قرار دهد. یک سوم از این موارد از طریق تماس جنسی پخش می شوند.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های مقاربتی، تقریباً 42 میلیون عفونت HPV در سال 2018 با حدود 13 میلیون مورد جدید وجود داشت.

 

شکل و تصویر آن چگونه است؟

زگیل تناسلی زائده های کوچک گوشتی رنگ و گل کلمی شکل هستند. این زائده ها معمولا درد یا ناراحتی ایجاد نمی کنند.

مردانی که به HPV آلوده می شوند به اندازه زنان به زگیل مبتلا نمی شوند. هنگامی که این عارضه در مردان رخ می دهد، زگیل ها معمولاً در نوک آلت تناسلی ظاهر می شوند اما ممکن است روی ساقه نیز ظاهر شوند. زگیل همچنین می تواند روی کیسه بیضه یا اطراف مقعد ظاهر شود (حتی بدون رابطه جنسی مقعدی).

گاهی اوقات عفونت های ناشی از ویروس اچ پی وی را می توان در اطراف و داخل دهان و گلو افرادی که با فرد آلوده رابطه دهانی داشته اند، یافت.

آیا می توان بدون زگیل تناسلی به HPV مبتلا باشیم؟

بله. مطالعات نشان داده‌اند که ابتلا به HPV بدون علامت برای مردان و زنان رایج است. هنگامی که شما به این ویروس مبتلا می شوید، ممکن است تا سه ماه طول بکشد تا زگیل تناسلی ظاهر شود.

ویروس جنسی اچ پی وی به قدری شایع است که تقریباً همه مردان و زنان فعال جنسی در مقطعی از زندگی خود با این ویروس در تماس خواهند بود.

همه چیز درباره زگیل تناسلی در زنان

به طور کلی دسته ای از اطلاعات وجود دارند که شما را کاملا از این بیماری آگاه می کنند که شامل موارد زیر هستند:

زگیل تناسلی در زنان و دختران مجرد صرفا یک ویروس مقاربتی است که از طریق تماس جنسی یا دخول منتقل می شود.

هیچ نوع درمان خانگی وجود ندارد که بتواند این ویروس را در بدن از بین ببرد.

شما می توانید با روش های مختلف این بیماری را کنترل کنید ولی تا زمانی که ویروس داخل بدن شماست، به طور قطعی نمی توان گفت که زائده ها مجدد رشد نمی کنند.

طبق تخمین های پزشکی حدود ۷۵% از مردان و زنان بالغ که رابطه جنسی دارند در معرض ابتلا به زگیل تناسلی هستند که اکثر آنها اطلاعی ندارند.

زگیل ها در ناحیه مرطوب قسمت تناسلی بیشتر رشد می کنند برای همین خانم ها باید برای جلوگیری از ابتلا حداقل سالی یک بار برای آزمایش پاپ اسمیر مراجعه کنند.

عکس ویروس اچ پی وی

تشخیص

زگیل های تناسلی معمولاً با معاینه چشمی قابل تشخیص هستند. با این حال، همه زگیل ها با چشم غیر مسلح آشکار نیستند. ممکن است معاینه داخلی مقعد برای بررسی زگیل های پنهان داخل رکتوم انجام شود.

در برخی موارد، اگر تشخیص نامشخص بوده و دقیق نباشد، ممکن است نیاز به بیوپسی باشد.

اغلب، ویروس با آزمایش استاندارد تشخیص داده نمی‌شود، اما همچنان می‌تواند در حین فعالیت جنسی حتی با آزمایش منفی منتشر شود.

اگر فکر می کنید با فرد مبتلا به ویروس اچ پی وی در تماس بوده اید و علائمی را تجربه کرده اید، به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید که میتواند شما را در مورد درمان راهنمایی کند.

https://karmadio.ir/درمان-قطعی-hpv-زنان-و-مردان-چیست؟/

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...