رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
melina-m

.NET برای ساخت بازی هم کاربرد دارد؟

پست های پیشنهاد شده

ASP.NET چیست؟

ASP.NET یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک تکنولوژی توسعه وب رایگان با استفاده از دات نت برای ساخت وبسایت ها و وب اپلیکیشن ها  واست. اما با توجه با اینکه اکثر افراد به عنوان یک زبان با این محصول آشنا هستند ما از ASP.NET به عنوان یک زبان برنامه نویسی یاد می کنیم. برای پیاده سازی برنامه های پویا تحت این تکنولوژی از چارچوب .NET Framework استفاده می شود و در زمان کدنویسی به کلاسهای آن دسترسی داریم.

.NET چیست؟
.NET پلتفرمی برای توسعه است که متن باز(open source)، چندسکویی (cross platform) و رایگان است. این پلتفرم توسط شرکت مایکروسافت برای ساختن انواع مختلفی از برنامه ها ایجاد شده است. با .NET شما می توانید از چندین زبان، ویرایشگر و کتابخانه برای ساختن برنامه های وب، موبایل، اپلیکیشن، بازی و IOT استفاده کنید.

 

زبان های مورد استفاده ASP.NET چیست؟
شما می توانید با استفاده از HTML, CSS, and JavaScript,… در قسمت کلاینت و زبانهای  C# یا F# یا Visual Basic در قسمت سرور، ASP.NET بنویسید.
 

 

ASP.NET (ای اس پی دات نت) چیست و معرفی آن؟
ASP.NET سکوی .NET را با ابزارها و کتابخانه ها به طور خاص برای ساختن برنامه های وب گسترش می دهد.

ASP.NET چیست

موارد استفاده و کاربرد ASP.NET بعد از آموزش دات نت کور و یادگیری آن

 

برنامه نویسان برای ساخت سایت‌ها و برنامه‌های وب پویا وسرویس‌های وب پویا وسرویس‌های Web XML از آن استفاده می کنند.
بیشتر شرکت های و سازمان های بزرگ برای نرم افزارهای تحت وب خود از آن استفاده می کنند.
برای پرس و جوهای پویا با بانک اطلاعاتی و نمایش آن بر روی وب سایت ها کاربرد دارد.
برای سفارشی سازی صفحات وب استفاده می شود.
 
تفاوت ASP و ASP.Net چیست؟

 ASP مخفف کلمه Active Server Pages است و یک محصول منحصر به فرد برای شرکت مایکروسافت به حساب می آید، این تکنولوژی برنامه نویسی اکنون منسوخ شده است و جای خود را به ASP.NET داده است.

 

تاریخچه ASP.Net و نسخه های مختلف آن؟
با گذشت سالها و ارائه نسخه های مختلف و بهبودهایی در .NET Framework، بروزرسانی هایی در ASP.NET ایجاد شده است. اولین نسخه ASP.NET در سال 2002 منتشر شد که هدف آن ابزاری برای توسعه برنامه های وب بود که از ویژگی های OOP هم پشتیبانی کند و برنامه نویسان از کتابخانه های ارائه شده در چارچوب آن استفاده کنند. نسخه دوم در سال 2005 همراه با SQL Server 2005 ارائه شد که همراه با بهبودهایی در کنترل ها و صفحات و کامپایلر و تکنیکهایی برای دسترسی به داده بود. نسخه سوم در سال 2006 ارائه شد که WPF و AJAX  هم ارائه کرد. نسخه چهار در سال 2010 ارائه شد که ویژگی های جدیدی به صفحه اضافه شد. نسخه 4.5.1 در سال 2013 ارائه شد که EF 6، MVC 5، SignalR ارائه شد. در سال 2016 اولین نسخه ASP.NET Core  ارائه شد که بازنویسی مجدد از ASP.NET بود و در حال توسعه و ارائه نسخه های جدید آن است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...