رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
foodonly

جعبه فیوز داخل اتاق خودرو

پست های پیشنهاد شده

جعبه فیوز همانطور که از نامش پیداست، جعبه ای است که تمامی فیوزها و کلیدهای الکتریکی در آن نصب شده است و از آن تغذیه می شوند. در خودرو معمولاً یک جعبه فیوز اولیه (شامل موتور ولتاژ بالا و فیوزها است) و یک جعبه فیوز ثانویه که حاوی فیوزها و رله های لوازم جانبی است وجود دارد. اکثر وسایل نقلیه نیز دارای یک جعبه فیوز داخل اتاق هستند که معمولاً در سمت راننده قرار می گیرد و وظیفه کنترل بخش های داخلی اتاق را بر عهده دارد.

فیوزهای مورد استفاده در خودرو با رنگ ‌ها و ظرفیت‌ های مختلفی ساخته و در داخل جعبه‌ فیوز تعبیه می ‌شوند. روی هر یک از این فیوزها عددی نوشته شده است که نشان دهنده ظرفیت فیوز است و اگر جریان وارد شده به فیوز بیشتر از عدد نوشته شده روی آن باشد، فیوز عمل می کند و مسیر جریان مدار قطع می شود.

تعویض جعبه فیوز داخل اتاق خودرو

بیشتر پنل های فیوز طوری ساخته شده اند تا دوام زیادی داشته باشند، اما گاهی اوقات می توانند با مشکلاتی روبرو شده و در کارکرد خودرو مشکلی ایجاد کنند. معمولاً مشکل دار بودن یک جعبه فیوز با یک سری علائم نمایان می شود که می تواند درباره مشکلات احتمالی به راننده خودرو هشدار دهد.

علائم نشان دهنده رسیدن زمان تعویض جعبه فیوز

اگر هر کدام از علائم زیر را در ماشین خود احساس کردید، برای بررسی دقیق لازم است تا به یک مکانیک خوب مراجعه کرده و  در صورت لزوم خود را آماده تعویض و خرید جعبه فیوز داخل اتاق خودرو کنید. این علائم شامل موارد زیر می شود:

پریدن فیوز

یكی از علائم خرابی جعبه فیوز پریدن مکرر فیوزها است. اگر جعبه فیوز هر نوع مشکلی در ارتباط با سیم کشی داشته باشد، ممکن است باعث پریدن مکرر فیوزها و درنهایت سوختن آنها شود. در خودرو ممکن است یک یا چند فیوز خاص بدون هیچ دلیل مشخصی بپرند که در چنین شرایطی ممکن است جعبه فیوز جدا شده و کاملا حذف شود.

شل شدن فیوز

یکی دیگر از علائم بروز مشکل در جعبه فیوز داخل اتاق، شل شدن یا افتادن فیوز یا فیوزها است. یک ترمینال آسیب دیده با یک فیوز سست ممکن است باعث ایجاد مشکلات الکتریکی از جمله افت ناگهانی و یا متناوب برق در برخی لوازم جانبی خودرو یا چراغ  ها شود.

سوختن فیوزها

یکی دیگر از علائم جدی و مهم بروز مشکل در جعبه فیوز، سوختن فیوزها یا پایانه هاست. اگر ترمینال ها یا فیوزها به هر دلیلی دمای زیادی داشته باشند، ممکن است آتش گرفته و یا حتی بسوزند. در چنین شرایطی نیاز به تعویض پنل و جعبه فیوز داخل اتاق ماشین دارید.

اگر ماشین شما یکی از محصولات هیوندای و کیا است برای خرید قطعات هیوندای خود مانند جعبه فیوز داخل اتاق ماشین میتوانید از طریق نمایندگی ها اقدام نمایید تا جعبه فیوز اصلی و اورجینال و مخصوص ماشین خودتان خریداری کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...