رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
hpvdarman

درمان فیستول با لیزر + عمل جراحی فیستول مقعد

پست های پیشنهاد شده

 

بهترین درمان فیستول مقعدی

بیماری فیستول مقعدی یکی از عارضه های نشیمنگاهی است که به شکل یک لوله توخالی دو عضو از بدن را به یکدیگر متصل می کند و عدم درمان فیستول مقعدی با لیزر یا جراحی منجر به عفونت می گردد. این کانال چرکی به طور معمول در اطراف سوراخ مقعد یا روی باسن ظاهر می شود. درمان قطعی فیستول مقعدی فقط با روش های تهاجمی مانند لیزر و عمل جراحی فیستول امکان پذیر است که به طور کامل عفونت را سوزانده و از وارد شدن آن به خون جلوگیری می کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که روش های دارویی، گیاهی یا خانگی شاید از پیشرفت آن جلوگیری کنند ولی اصولا به اصل روند درمان هیچ کمکی نمی کنند.

 

فیستول چیست؟

بیماری فیستول یکی از عارضه هایی است که در صورت عدم درمان به سرعت پیشرفت کرده و در مراحل پیشرفته ممکن است عفونت وارد خون شود.

عکس فیستول مقعدی عکس فیستول مقعدی

جالب است بدانید از بین روش های عمل جراحی و لیزر؛ 90% بیماران درمان فیستول با لیزر را ترجیح می دهند. به این دلیل که لیزر فیستول به مراتب کمتر تهاجمی بوده و عارضه در مدت زمان بسیار کمی بهبود پیدا می کند.

درمان فیستول با لیزر بدون عمل جراحی

امروزه در حال حاضر لیزر فیستول تنها راه قطعی برای درمان این عارضه بوده که احتمال بازگشت آن تقریبا نزدیک به صفر است. این روش درمانی طی یک جلسه در کلینیک پزشک بدون هیچ گونه معطلی و طی یک ساعت انجام می شود. از آنجا که در گذشته از تیغ جراحی برای برش محل عفونت و تخلیه کامل فیستول استفاده می شد، به دلیل عوارض بالای عمل جراحی؛ جراحان و متخصصین لیزر را جایگزین مناسبی برای آن انتخاب کردند که در اکثر نقاط جهان از جمله ایران استفاده می شود. 

طی عمل با لیزر دکتر متخصص با استفاده از اشعه به طور کامل کانال چرکی را تخلیه کرده و هیچگونه خونریزی ندارد زیرا لیزر قسمت برش را جوش می دهد. در نتیجه محل زخم نیازی به زدن بخیه ندارد از این رو محل برش خورده از داخل به بیرون شروع به ترمیم می کند.

لیزر فیستول در تهران

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...