رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
Azam

بهترین نرم افزارهای انیمیشن سازی سه بعدی

پست های پیشنهاد شده

 

 اگر به شغل انیمیشن سازی مشغول هستید و یا قصد دارید به این حرفه وارد شوید، مهم ترین نکته آشنایی کامل با بهترین نرم افزار انیمیشن سازی سه بعدی در دنیا است و این که بدانید در حرفه شما، کدام یک از این نرم افزارها می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم چند نرم افزار کامل و حرفه ای در دنیا که در صنعت انیمیشن سازی و ساخت تصاویر سه بعدی بی نظیر هستند را به شما مخاطبین عزیز بلدشو معرفی کنیم و آن ها را به صورت کامل شرح دهیم. امیدواریم این مطلب اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما بگذارد.

 

نرم افزار لومیون (Lumion)

نرم افزار لومیون (Lumion) یکی از نرم افزارهایی با کارایی بالا در حوزه انیمیشن سازی است، بیشترین کاربرد این نرم افزار در صنعت معماری و برای طراحانی است که می خواهند حرفه و شغل خود را به صورت ساخت تصاویر متحرک کوتاه به مخاطبین خود معرفی کنند. یکی از مهم ترین مزیت های این نرم افزار سازگاری کامل آن با دیگر نرم افزارهای انیمیشن سازی هم چون تری دی مکس است. برای ساخت تصاویر متحرک ابتدا با کمک نرم افزاری مانند تری دی مکس، مدل موردنظر طراحی و سپس با استفاده از نرم افزار لومیون تبدیل به تصاویر متحرک کوتاه می شود. می توان گفت این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزار انیمیشن سازی سه بعدی در دنیای امروزی است و در صنعت معماری از کاربرد زیادی برخوردار است.

 

نرم افزار طراحی سه بعدی Blender

Blender یکی از برنامه های محبوب و رایج برای طراحی سه بعدی به شما می رود که البته رایگان هم هست. نرم افزار مذکور، مناسب برای افرادی است که قصد دارند مدل سازی و طراحی را به صورت رایگان شروع کنند. دلیل این موضوع این است که افراد قادر هستند از تمامی ابزارهای نرم افزار استفاده و به مرور مدل سازی و طراحی را فرا بگیرند. این نرم افزار به صورت متن باز یا Open Source منتشر شده و همین باعث می شود تا از ابتدای پروژه خود به مدل سازی ، انیمیشن سازی ، شبیه سازی رندر، ردگیری حرکت ، ساخت و طراحی کامل بازی و بسیاری از امور دیگر بپردازید.

با بهره گیری از این نرم افزار قادر خواهید بود کارهایی مانند مدل سازی یک الگو، باز کردن UV ، شبیه سازی مایعات، بخش های پوستی، مفصل ها و استخوان بندی های بدن کاراکترها ، جان بخشی ، پردازش کارها و دیگر شبیه سازی ها را انجام دهید.

سه سیستم عامل مکینتاش ، لینوکس و ویندوز قابلیت اجرا کردن Blender را دارند. برخی ابزارهای Blender توانایی های پیشرفته ای مانند شبیه سازی اجسام صلب ، حرکت های نرم در بدن ، نشان دادن حالت طبیعی مایعات ، طراحی کاراکترهای قدرتمند و ویرایش بخش های مختلف بر پایه ابزارهای مدل سازی و انیمیشن سازی را دارند.

 

نرم افزار تری دی مکس (AutoDesk 3Ds MAX)
حتما تابحال اسم نرم افزار تری دی مکس (AutoDesk 3Ds MAX) و وصف کاربردهای گوناگونش را زیاد شنیده اید. استفاده از این نرم افزار مزیت های فراوانی برای یک طراح گرافیک دارد که مهم ترین آن سازگاری کامل با دیگر نرم افزارهای انیمیشن سازی می باشد؛ همچنین به کمک این نرم افزار می توان تصاویر سه بعدی ساخت و انیمیشن سازی کرد. این دو مزیت، تری دی مکس را در زمره بهترین نرم افزار انیمیشن سازی سه بعدی قرار داده است. اما یکی از بزرگ ترین معایب آن، سرعت پایین در طراحی و نور پردازی تصاویر است و در خصوص رفع این عیب، برای سه بعدی کردن تصاویر می توان از سیستم های قوی استفاده کرد که مشکل سرعت را تا حدودی در این نرم افزار بهبود ببخشد. اما نکته ی دیگری که بیان آن را در خصوص نرم افزار تری دی مکس لازم می دانیم، داشتن تصاویری آماده از جمله درخت، ماشین، انسان و اشیاء در خود نرم افزار است که کار را برای انیمیشن سازان بسیار راحت کرده است. با تمام مزایا و معایبی گفتیم، می توانیم از تری دی مکس به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای انیمیشن سازی سه بعدی در دنیا نام ببریم.
 

نرم افزار طراحی سه بعدی Zbrush

نرم افزار طراحی سه بعدی که قصد معرفی داریم، Zbrush نام دارد که مجسمه سازی و ساخت مدل ها و طرح های سه بعدی و دو و نیم بعدی ، بافت دهی و نقاشی را با هم درمی آمیزد. تکنولوژی خاصی که این نرم افزار از آن استفاده می کند Pixol نام دارد.

این تکنولوژی اطلاعات مربوط به نورپردازی ، رنگ ، نوع جنس و میزان عمق را برای اشیای حاضر در صحنه ذخیره می کند. وجه تمایز Zbrush با سایر نرم افزارها این است که این نرم افزار بیشتر شبیه ساخت مجسمه سازی است.

شرکت هایی مانند Electronic Arts  و ILM از این نرم افزار برای ساخت و طراحی مدل ها با رزولوشن بسیار بالا با بیش از ۴۰ میلیون ضلع استفاده می کنند. این شرکت ها در زمینه ساخت بازی و فیلم و انیمیشن فعالند و به همین خاطر از این ویژگی این نرم افزار بهره می برند.

این نرم افزار از تکنولوژی سطوح دینامیک رزولوشن استفاده می کند تا از طریق آن به کاربر توانایی انجام تغییرات کلی و جزئی را روی مدل هایش بدهد. اصلی ترین ویژگی این نرم افزار که باعث معروفیت آن نیز شده است این است که می تواند جزئیات را با فرکانس متوسط به بالا طراحی کند که قبلا توسط Bump map ها طراحی می شدند.

 

 

 

ویرایش شده توسط Azam

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
On 9/4/2022 at 5:25 PM, willoughby said:

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоlasercalibrationинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

مهارت سخت برای داشتن رزومه عالی

مهارت کاربردی در رزومه

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...