رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
MWEBSPOUYAN

Port Forwarding چیست؟

پست های پیشنهاد شده

پورت فورواردینگ یک تکنیک است که به دستگاه های خارجی اجازه میدهد به سایر سرویس های کامپیوتری شما که به شبکه داخلی متصل است دسترسی داشته باشد. این کار را با مپینگ یک پورت خارجی به یک آدرس IP و پورت داخلی انجام می دهد.
به طور خلاصه، پورت فورواردینگ یک فرایندی است که به شما این امکان را می دهد که ترافیک شبکه خود را از طریق شماره پورت مورد نظر خود ارسال کنید و آن را برای دیگران در شبکه محلی یا اینترنت در دسترس قرار دهید.
پورت فورواردینگ با پنهان نگه داشتن IP داخلی شما از سایرین، امنیت شما را در شبکه حفظ می کند. البته یک سری ریسک ها همچنان وجود دارد؛ مثل این که با راه اندازی پورت فورواردینگ، ورودی هایی از سطح گسترده ای از اینترنت به IP داخلی شما میرسد و ممکن است یک شخص غیر قابل اعتماد پروتوکل پورت فورواردینگ شما را پیدا کند و اطلاعات شما را به سرقت ببرد.
تصویر: https://webpouyan.com/wp-content/uploads/2020/08/%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-1.png
 
 
 
طرز کار پورت فورواردینگ
برای این که یک درخواست به اینترنت فرستاده شود، پکت هایی از اطلاعات ساخته میشود و به مقصد فرستاده میشود. یک روتر اینترنت معمولا ابتدا IP هدر یک پکت را تست میکند و سپس در صورت قابل اطمینان بودن، اطلاعات را به آن مقصدی که در سرتیتر گفته شده میفرستد.
در پورت فورواردینگ برنامه واسط، هدر پکت را میخواند، مقصد را یادداشت میکند و سپس اطلاعات سرتیتر را قبل از این که به سرور یا کامپیوتر مقصد شما بفرستد، از اول مینویسد.
انواع پورت فورواردینگ
پورت فورواردینگ انواع مختلفی دارد، در ادامه به معروف ترین آن ها اشاره شده:
پورت فورواردینگ لوکال
پورت فورواردینگ لوکال نسبت به دیگر انواع پورت فورواردینگ بیشتر استفاده میشود. پورت فورواردینگ لوکال معمولا برای این استفاده میشود که اطلاعات را از یک برنامه کلاینت غیر از سیستم شما به مقصد خاصی بفرستد. با استفاده از پورت فورواردینگ لوکال شما میتوانید از کامپیوتر لوکال خود به راحتی به سرور دیگری وصل بشوید.
تصویر: https://webpouyan.com/wp-content/uploads/2020/08/%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%84.png
پورت فورواردینگ از راه دور
در پورت فورواردینگ از راه دور با انجام تنظیمات خاصی بر روی روتر خود و فوروارد کردن پورت ۳۳۸۹ یعنی پورت Remote desktop Protocol به مقصد IP کامپیوتر مقصد به راحتی میتوانید هر زمان و از هر مکانی به کامپیوتر مورد نظر خود متصل شوید .
تصویر: https://webpouyan.com/wp-content/uploads/2020/08/%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1.png
پورت فورواردینگ دینامیک
در پورت فورواردینگ دینامیک این امکان برای شما وجود دارد که از فایروال یا NAT با استفاده از پورت های باز فایروال (firewall pinholes) عبور کنید. هدف این روش این است که به کاربران اجازه بدهد برای ارسال و دریافت اطلاعات به یک یا چند سرور به طور ایمن، به یک سرور قابل اعتماد که نقش یک واسط را دارد وصل شوند.
تصویر: https://webpouyan.com/wp-content/uploads/2020/08/%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9.png
پورت فورواردینگ در روتر
آدرس IP خود را مشخص کنید.
به تنظیمات روتر خود بروید.
یوزیرنیم و پسوورد خود را وارد کنید.
به دنبال تب Port Forwarding بگردید.
پورت مورد نظر خود را باز کنید؛ به عنوان مثال برای باز کردن پورت ۸۸۴۰ باید عدد ۸۸۴۰ را تایپ کنید. اگر میخواهید محدوده ای از پورت ها را باز کنید، مثلا پورت ۸۸۱۰ تا ۸۸۱۵؛ باید در قسمت شروع ۸۸۱۰ و قسمت پایانی ۸۸۱۵ را تایپ کنید.
حالا تنظیمات را ذخیره کنید.

برای پیدا کردن IP خود در ویندوز، CMD را باز کنید و

ipconfig

را تایپ کنید و در لیست داده شده IP خود را پیدا کنید. در لینوکس در بخش نوتیفیکیشن

network icon

را تایپ کنید،

Connection Information

یا

Network Settings

را تایپ کنید، سپس در لیست آمده IP خود را پیدا کنید. درسیستم مک در قسمت منو

System Preferences

را پیدا کنید، روی

Advanced

کلیک کنید، تب

TCP/IP

را انتخاب کنید. در لیست

Router

به دنبال IP خود بگردید.

 
موارد استفاده پورت فورواردینگ
در این بخش تعدادی از موارد متداول استفاده ی پورت فورواردینگ را برای شما گفته ایم:
راه اندازی یک سرور بازی مثل سرور ماین کرافت در منزل. یکی از رایج ترین دلایلی که کاربران مایل به فعال کردن پورت فورواردینگ هستند این است که بتوانند بازی های ویدیویی آنلاین مورد علاقه خود را انجام دهند. بعضی اوقات، روترها ترافیک اینترنت را در گیم سرورها مسدود می کنند، زیرا ممکن است این اتصالات نا امن باشند. اگر گیمرها سرورهای خصوصی خود را راه اندازی کنند تا بتوانند با دوستان خود بازی کنند، روترهای آنها شماره پورتهایی را که این سرورها به آن وصل شده اند ، نمی شناسند وآن ها را مسدود نمیکند. برای آشنایی بیشتر با گیم سرور به صفحه گیم سرور چیست مراجعه کنید.
همان طور که گفته شد روتر شما برای این که فقط درخواست های امن را برای IP شما بفرستد، برخی را مسدود میکند، با این حال در این روش احتمال خطا وجود دارد و ممکن است برخی از درخواست های نا امن را به سمت IP بفرستد، همچنین روش های روتر می توانند بسیار زمان بر باشد. با راه اندازی پورت فورواردینگ، شما می توانید سریعاً ترافیک آنلاین را به دستگاه خود هدایت کنید وبه اتصال خود سرعت ببخشید.
ایده خوبی است که نسخه های پرونده های مهم خود را در چند مکان مختلف آنلاین ذخیره کنید. البته، هنگامی که این نسخه های پشتیبان را فعال کنید، ایده آل این است که بتوانید از هر سیستمی، در هر مکانی به آن ها دسترسی ایمن داشته باشید. با راه اندازی پورت فورواردینگ و ذخیره یک نسخه پشتیبان در آدرس IP داخلی خود، می توانید مطمئن باشید که مهمترین داده های شما از هر جای دنیا قابل بازیابی است.
پورت فورواردینگ همزمان روی X-box و PlayStation.
دسترسی به دوربین های مدار بسته از راه دور.
دسترسی داستن به خدمات Plex.
دسترسی از راه دور به کامپیوتر، لپ تاپ یا سرور خود، از هر جای دنیا.
به اشتراک گذاشتن دسترسی سرویس های خود با دیگران.
ارسال ایمیل به مشتریان به صورت ایمن.
تقویت مقاومت در برابر حملات DDOS. برای آشنایی با حملات DDOS، به صفحه DDOS چیست مراجعه کنید

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان!


ما در شرکت دیجی تیز در تلاش هستیم که خدماتی را در عرصه ی طراحی سایت به شما ارائه دهیم.


همانطور که می دانید برای طراحی سایت،
بسیاری از نکات را باید در نظر بگیرید. اگر بخواهید برا موتور های جستجو کننده
گوگل بهینه شوید باید سئو سایت را انجام دهید و قطعا برای سئو سایت نیاز
به بک لینک دارید.


از دیگر خدمات در عرصه طراحی سایت می توانیم به طراحی لوگو ی سایت اشاره کنیم. و اگر شما عزیزان می خواهید در کنار سایت در شبکه
های اجتماعی دیده شوید نیاز به مدیر دیجیتال مارکتینگ دارید.


تمام خدمات بالا به اضافه آن که خدماتی
همانند تولید مقاله و پشتیبانی سایت و غیره...
خدمات در این زمینه تیم ما انجام می دهد. برای معطل شدن از نکاتی درباره طراحی
سایت دنبال آن ها می گردید به سایت ما مراجعه کنید.


بک لینک


سئو سایت


طراحی لوگو


دیجیتال مارکتینگ


طراحی سایت
 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Join the conversation

You can post now and register later. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • جدید...