رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران
dibasalehi

شرایط طلاق زن بدون اجازه شوهر

پست های پیشنهاد شده

عقد نکاح شکل دهنده نخستین مبنا و اصل معیشت زن وشوهر است و بر اساس ضوابط جاری در کشور ما و همین طور بر اساس دین اسلام ، باطل شدن عقد نکاح در شرایط و زمان های ویژه ای رخ می دهد که از دسته موارد باطل شدن نکاح می توان مواردی مانند باطل شدن عقد، درخواست طلاق از سمت زوج، طلاق توافقی و همینطور درخواست طلاق از سمت زن را نام برد.

 

زن در موارد ویژه ای قادر است از دادگاه در خواست طلاق کند و در صورتی که هیچ یک از این موارد و اوضاع مهیا نباشد و زوج درخواست زوجه خود موافقت نکند ، دادگاه حکم طلاق را صادر نمی کند . اما در صورت محرز بودن هر کدام از دوازده شرایط زیر برای دادگاه دیگر به موافقت زوج نیازی نیست و در این موارد دادگاه بی نیاز به موافقت مرد حکم طلاق را می دهد. برای اگاهی یافتن از شروط ضمن عقد و اگاهی از طلاق بی نیاز به وجود مرد از بهترین وکیل طلاق در اصفهان کمک بگیرید. جهت آشنایی کاربران گرامی در این مقاله به بررسی شرایط طلاق زن بدون اجازه شوهر می پردازیم.

 

کمتر اتفاق می افتد که زن یا حتی مرد از حقوقی که در ضمن عقد به هم واگذار کرده اند مطلع باشند. زوجه قادر است به خاطر ۱۲ شرطی که در ضمن عقد در دفترچه ازدواج به ثبت رسیده از دادگاه در خواست طلاق کند.دفترچه‌های ازدواج که در دفاتر ازدواج ثبت می گردند بند‌هایی دارند که اگر از سمت شوهر امضا شوند، زن این اختیار را دارد که پس از کسب این شرایط در دادگاه‌های خانواده حضور یابد و در خواست طلاق کند.

 

در بند «الف» این عقد نامه‌ها اورده شده است : ضمن عقد نکاح خارج لازم زوج شرط کرد، هر وقت طلاق به خواست زن نباشد و بر اساس بررسی دادگاه در خواست طلاق به خاطر تخلف زن از تکالیف همسری یا بد اخلاق و رفتار او نبود، مرد وظیفه دارد تا نصف مال موجود خود را که در روز های زناشویی با او به کسب کرده است بر اساس دیدگاه دادگاه بلاعوض به زن بدهد.

 

در بند «ب» آن هم ضمن عقد نکاح خارج لازم مرد به زن وکالت بلاعزل با حق توکیل غیر می‌دهد که زن اگر شرایطی به وجود امد ، از سمت مرد وکیل است خودش شخصاً یا با گزینش شخص دیگری به نام وکیل طلاق در اصفهان به دادگاه رجوع کند و پس از محرز شدن ادعا، تقاضای طلاق کند.

 

حامد امیری بهترین وکیل کیفری در اصفهان

حامد امیری بهترین وکیل کیفری در اصفهان دانش آموخته رشته حقوق قضایی و دارای پروانه پایه یک وکالت اماده برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی ، کیفری ، خانواده و … با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری می باشد.

 

درخواست مشاوره

شرط های ضمن عقد نکاح حاوی ۱۲ شرط است که آن را شروط دوازده گانه عقد نکاح می نامندوکیل خوب در اصفهان شرط های حق طلاق زن را این گونه بیان می کند:

 

۱- زن قادر است از دادگاه در خواست صادر شدن حکم طلاق کند، اگر که شوهر از پرداخت خرجی به وی و انجام بقیه حقوق واجب زن به مدت ۶ ماه امتناع ورزد.

 

۲- در صورت بدرفتاری مرد به اندازه ای که ادامه حیات و معیشت را برای زن غیر قابل تحمل کند.

 

۳- مرد به بیماری خطرناک لا علاج مبتلا شود به اندازه ای که سلامت زن را در خطر قراردهد.

 

۴- مرد دیوانه باشد وقتی که امکان باطل کردن وجود ندارد.

 

۵- مشغولیت مرد به حرفه ای است که به اعتبار و آبروی زن و منافع خانوادگی او صدمه بزند در این زمان زن قادر است در خواست طلاق کند.

 

۶- صادر شدن حکم مجازات ۵ سال حبس یا بیشتر برای زوج ، یا جزای نقدی که به خاطر ناتوانی از پرداخت، سبب ۵ سال بازداشت وی گردد یا حبس و جزای نقدی که همه در مجموع شامل به ۵ سال بازداشت یا بیشتر شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد نیز یکی از شروط ضمن عقد نکاح است که به زن توان طلاق گرفتن را می‌دهد.

 

۷- مبتلا شدن مرد به هر نوع اعتیاد اسیب زایی که به تشخیص دادگاه به پایه زندگی خانوادگی اسیب می زند و ادامه زندگی را برای زن سخت وصعب می کند مثل اعتیادی که سبب بیکاری مرد، فروش وسایل منزل و صدمه رسیدن به سلامت جسمی و روحی زن و فرزند شود.

 

۸- در صورتی که مرد معیشت خانوادگی را بی بهانه قابل قبول ترک کند یا اینکه ۶ ماه پی در پی بی بهانه قابل قبول غیبت کند، زن قادر است با رجوع به دادگاه و بی حاضر شدن شوهر طلاق خود را ثبت نماید.

 

۹- محکومیت حتمی مرد به خاطر انجام جرم و اجرای هر نوع جزا شامل حد و تعزیر است که خلاف ابرو و شان خانوادگی زن باشد. مشخص کردن این مسئله هم با دقت به شرایط و موقعیت زن و عرف و ضوابط دیگر با دادگاه است.

 

۱۰- در صورت بچه‌دار نشدن مرد بعد از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک به خاطر عقیم بودن یا مشکلات جسمی دیگر است که در این زمان زن قادر است در خواست طلاق بدهد.

 

۱۱- همین طور اگر مرد گم شود و طی ۶ ماه بعد از رجوع زن به دادگاه یافت نشود دادگاه حکم طلاق می دهد.

 

۱۲- ازدواج دوباره زوج بی رخصت زوجه که اگر این مورد رخ دهد، زن حق طلاق را از مرد می‌گیرد.

 

در صورت رویارویی با هریک از مشکلات حقوقی خانواده ، از جمله طلاق می توانید با وکیل پایه یک در اصفهان تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

بر مبنای این گزارش،‌ زن به غیر از موارد اورده در دفتر ازدواج قادر است حق منزل و سکونت که اختیار معین کردن مکان زندگی است را از مرد بگیرد ، حق تحصیل و حق اشتغال یا هر شرطی که مغایر اقتضای عقد نکاح نباشد را در سند ازدواج خود با سازش با شوهر بیاورد. با بررسی یکی از شرایط دوازده گانه و محرز شدن آن در دادگاه، زن قادر است با بهره گیری از وکالت ضمن عقد با رجوع به دادگاه خانواده و طی مراحل قانونی برای اجرای طلاق مبادرت ورزد. در شرایطی هم می شود که زوج و زوجه بر سر داشتن حق طلاق زن بدون هیچ پیش‌شرطی رضایت داشته باشند یا بانوانی که به دنبال گرفتن این حق هستند ، این مورد خارج از این دوازده شرط در شرایطی مسجل می گردد که مرد در دفاتر استاد رسمی «وکالت در طلاق» یا حق طلاق زن را به زوجه بدهد که در این صورت زن هر وقت و جدای از هر پیش‌شرطی قادر است از دادگاه در خواست طلاق کند.

 

شرایطی مانند حق تحصیل یا کار یا طلاق حقوقی اند که قانوناً به مرد داده می شوند و مرد این حق را به زن می دهد و بعدها هم قادر است مانند سایر حقوق آنها را هم از زن بگیرد عملا به جز وکالت در طلاق احتیاجی به اوردن این حقوق در عقد نیست چرا که زن در هر صورت این حقوق را دارد . در مورد کار کردن هم اگر کار برخلاف خوبی وصلاح خانواده، زن یا مرد باشد، مرد قادر است از ان جلوگیری کند. پس برای تاکید این امکان وجود دارد که حرفه مد نظر را در عقد اورد هرچند عملاً نمونه های محدودی می شود برای مشاغل برخلاف صلاح و مصلحت اورده شده پیدا کرد .وکیل دادگستری اصفهان ذکر کرده است که در خصوص وکالت در طلاق می توان جمله ای مانند این جمله را اورد: ” زن وکیل مرد در طلاق شد تا بی احتیاج به حاضر شدن شوهر، خود را مطلقه نماید

 

حق طلاق را نمی توان به زن بخشید . در اصل آنچه که مردم به این نام از ان یاد می کنند دادن وکالت در طلاق و در مواردی تعهد بر بخشیدن وکالت در طلاق است. پس در صورتی که وکالت در طلاق به همسر خود داده باشید اگر در سند مربوطه اورده شده باشد که این وکالت ضمن عقد خارج لازم بخشیده شده است یا به صورت دیگری غیر قابل فسخ شده باشد، امکان باطل کردن ان وجود ندارد و اما به غیر از این موارد امکان باطل کردن وکالت وجود دارد .

 

حال سوال پیش می اید که در صورتی که زن در خواست طلاق كند حق دریافت مهریه دارد؟

 

بسته به اینکه چه علتی طلاق بگیرد و نوع طلاق چه باشد در صورتی که طلاق توافقی باشد که دو طرف الزامی است در این مورد سازش کنند اما در صورتی که طلاق بائن باشد و زن برای طلاق علت های محکمه پسند ارائه کند و دادگاه حکم به طلاق به سود زن بدهد در این زمان این امکان را دارد که دادخواست مهریه را هم به دادگاه ارائه کند و آن را هم درخواست کند.

 

آن چه گفتیم توضیحاتی بود از شرایط طلاق زن بدون اجازه شوهر، اما روشن است مطلع شدن کامل از قوانین و اقدام برای گرفتن حق خود در دادگاه، نیازمند حضور مشهورترین وکیل در اصفهان در این زمینه می باشد. پس در صورتی که با مشکلاتی مانند ، طلاق ، نفقه ، مهریه و … مواجهه شدید می توانید بدون هیچ گونه نگرانی پرونده ی خود را به وکیل طلاق اصفهان بسپارید . حامد امیری وکیل عالی در اصفهان با بیش از ده ها پرونده ی موفق راهنمای شما در جهت پیشبرد پرونده خواهد بود. همچین این امکان فراهم شده است تا پرسش های خود را به صورت آنلاین مطرح نمایید.

https://hamedamiri.net/

 

مطالب مرتبط 

 

بهترین وکیل اصفهان

وکیل در اصفهان

وکیل طلاق در اصفهان

بهترین وکیل کیفری در اصفهان

وکیل خوب در اصفهان

وکیل پایه یک در اصفهان

وکیل دادگستری اصفهان

مشهورترین وکیل در اصفهان

وکیل عالی در اصفهان

وکیل حقوقی در اصفهان

وکیل مهریه در اصفهان

وکیل قتل در اصفهان

وکیل قراردادها در اصفهان

وکیل سرقت در اصفهان

وکیل مواد مخدر در اصفهان
وکیل حقوق مولفان و مخترعان در اصفهان
وکیل تغییر نام در اصفهان
وکیل مالکیت معنوی در اصفهان

بهترین وکیل کیفری در اصفهان

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آیا تهدید کردن جرم است؟

مطابق گفته ی بهترین وکیل کیفری در اصفهان ، تهدید یعنی ارعاب و تخویف و در اصطلاح به مفهوم مجبور کردن فرد دیگر به انجام جرم یا اخذ مال است؛ ان طورکه وحشت از سرانجام کار یا انجام ندادن امر مد نظر، انجام دهنده را فرمانبردار تهدیدکننده کرده باشد.

وکیل در اصفهان می گوید : تهدید به معنای هراساندن و مرعوب کردن است و عبارت است از وادار کردن کسی به اعمال جرم یا اخذ دارایی؛ ان گونه که رعب از نتیجه عمل یا رد عمل ذکر شده ، فاعل را تابع تهدیدکننده کندجرم تهدید از دسته جرم هایی است که خطاکاران برای کسب موفقیت در جهت اهداف خود دست به دامن ان می‌شوند و همه ضوابط کیفری جهان مانند قانون مجازات اسلامی ایران، آن را جرم محسوب کند.

الزامی است تهدید ناظر به بحث مشخصی باشد و در این کار، حقیقی یا غیر حقیقی بودن تهدید اثری ندارد اما مقصود انجام دهنده از تهدید، الزاما باید بدست اوردن سود نامشروع باشد همین طور سبک ابزار تهدید شامل کتبی، شفاهی، اشکار یا پنهان بودن آن در رخ داد جرم مطرح نیست.

پس قابل تاکید است که سبک تهدید مطرح نیست اما باید ترس اضطراب بر امده از تهدید در دستیار جرم، او را قاطع به انجام جرم کند؛ پس تهدید به اعمال اسیب های جسمی از سمت فردی معلول به شخصی توانمند برای مجبور کردن شخص ذکر شده به انجام دزدی امکان ندارد از مثال های تهدید باشد؛ چرا که اصولا این طور تهدیدی نمی تواند در شخص توانمند رعب و وحشت به وجود اورد تا او را قاطع به انجام دزدی کند.

موردی که الزامی است به آن دقت کنیم این است ‌که تهدید در مورد به آینده است؛ نه گذشته؛ و اینکه در تهدید، کننده علی رغم علاقه خود امر مجرمانه را انجام می دهد اما اراده هیچ وقت از او گرفته نشده است.

این در صورتی است که برخی مواقع، به غیر از اینکه تهدیدشونده به اعمال کار مد نظر تهدیدکننده نیست رضایت ندارد ، اراده هم از او گرفته می شود که در این حالت هیچ تکلیفی متوجه کننده و دستیار جرم نیست و مسئول، تهدید کننده خواهد بود. عکس تهدیدی که ذکر کردیم تهدیدکننده به عنوان سرپرست جرم و تهدیدشونده به عنوان دستیار پیگیری خواهند شد.

عنصر میانی

ماده قانونی جرم تهدید و گرفتن مال، ماده 669 قانون مجازات اسلامی است که به سبب آن «هر شخصی کس دیگری را به هر طریقی به قتل یا اسیب های جسمی و ابرو یا مالی یا به فاش کردن رازی نسبت به خود یا نزدیکان او تهدید کند، شامل اینکه به این طریق درخواست پول یا مطالبه ی اعمال کار یا رد کاری را کرده یا نکرده باشد، به جزای شلاق تا 74 ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم می شود

تهدید به قتل یا اسیب های جسمی یا ابرو یا مالی یا برملا کردن راز نسبت به خود یا نزدیکان، در ماده 669 قسمت تعزیرات قانون مجازات اسلامی، از مباحث تهدید به حساب می اید. برای نمونه ، فردی کس را به کور کردن چشم یا به شکستن دندان تهدید می‌کند که این تهدید ها شامل تهدید به اسیب های جسمی است. در مورد ضرر ابرویی هم هر موردی که بتوان آن را به شرافت، آبرو، عرض و ناموس شخص یا نزدیکانش ارتباط داد، تهدید به آن تهدید به ضرر ابرو است.

فاش کردن راز

راز ها در بردارنده کارهایی هستند که برای اشخاص بسیار مهم اند که قصد دارند ان ها را پنهان کنند و اشکار نشدن ان ها برایشان مهم است و حتی برخی حاضرند مبلغ زیادی برای برملا نشدن آن ادا کنند.

در مورد اینکه چه کاری برای چه افرادی راز به حساب می اید ، معیار عرف است اما در کل باید بگوییم کاری که از بر ملا شدن آن صدمه ای چه مادی و معنوی به فردی وارد نمی شود، امکان ندارد که در حیطه این امر قرار گیرد و تهدید به فاش کردن آن جرم به حساب اید.

اسیب و صدمه مالی

تهدید به اسیب های مالی هم چه در مورد خود فرد باشد و چه نزدیکان او، شامل ماده 669 قسمت تعزیرات قانون مجازات اسلامی می شود. در این حالت تهدیدکننده با این ماده مجازات می شود ؛ حال تفاوتی ندارد پول یا مال یا چیزی دیگر در خواست کرده باشد یا نه.

بهترین وکیل در اصفهان این مثال را ذکر می کند که اگرکسی شخص دیگری را تهدید کند که خودرو پدرش را می دزدد یا خانه برادرش خراب می کند ، با در نظر گرفتن مجموع اوضاع تهدید رخ داده است. «ابزار » در ماده 669 اثری ندارد و به این خاطر واژه «به هر نحو» به کار برده می شود اما موردی که حقوقدانان در مورد بحث کرده داده‌اند، ماده 617 قانون مجازات اسلامی است که به سبب آن «هر فردی با چاقو یا هر گونه سلاح دیگر تظاهر یا قدرت‌نمایی کند یا آن را اسباب مزاحمت افراد یا اخاذی یا تهدید قرار دهد یا با کسی گلاویز شود، اگر که از نمونه های محارب نباشد به حبس از 6 ماه تا دو سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود»

بهترین وکیل طلاق در اصفهان اظهار دارد که در این ماده، ابزار یعنی اسلحه که شامل چاقو و هر گونه سلاح سرد و گرم دیگر است ، شرط رخ داد جرم است و شخص سلاح را ابزار جرم قرار می‌دهد. پس به دیدگاه بعضی از حقوقدانان این ماده مخصص ماده 669 است و وقتی که انجام دهنده تهدید از اسلحه بهره مند می شود، از حیطه ماده 669 بیرون می اید و با مجموع بقیه شرایط، کارش با ماده 617 مجازات می شود . این نکته را باید خاطر نشان کرد که تهدید در ماده 669 حصری و محدود به مواردی است که در ماده اورده شده است و در بردارنده تهدید به قتل، اسیب های جسمی، شرفی، مالی و برملا کردن راز نسبت به خود شخص یا بستگان به هر طریقی به جز از راه سلاح است اما در ماده 617 قانونگذار هر نوع تهدیدی که از طریق اسلحه صورت گیرد را واجب جزا دانسته و محدود به گونه خاص از تهدید نیست.نیاز است که تهدید با انجام کارهای غیرقانونی رخ دهد.

در این بحث شکی وجود ندارد که الزامی است تهدید نسبت به فرد تهدیدشونده اثر گذار بوده و تهدیدکننده هم توانایی اعمال آن را دارا باشد و شرایط دو طرف جرم هم مد نظر قرار داده شود.

اما سوالی که در اینجا وجود دارد ، این است که آیا هر تهدیدی جرم است و شایسته مجازات است؟ جواب به این سوال، حتما خیر است و هر تهدیدی جرم نیست؛ در صورتی که فردی شخص دیگر را تهدید کند که اگر مزاحمت‌های خود ادامه داد، با ارائه مدارک و صداهای ضبط شده‌اش به مراجع قضایی از او شکایت خواهد کرد یا متهمی که با کارهای مرجع انتظامی یا قضایی، حس کند که حقش ضایع شده است و به این خاطر بگوید که به مراجع مرتبط به ان شکایت خواهد کرد، این کار تهدید کیفری و شایسته مجازات نیست.

تهدید به اسیب های مالی هم چه نسبت به خود فرد باشد و چه نزدیکان او، در حیطه ماده 669 بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی قرار می‌گیرد؛ در این حالت هم تهدیدکننده با این ماده مجازات می شود؛ حال تفاوتی ندارد که پول یا مال یا چیزی درخواست کرده باشد یا نه.

واضح بودن تهدید

نیاز است که تهدید شخص واضح باشد؛ به این معنی که تهدیدکننده به روشنی تهدیدشونده را به قتل، اسیب های مادی، معنوی، ابرویی و افشای سر خود یا بستگانش تهدید کند؛ به طوری که قاضی از کلمات استفاده شده یا اعمال رخ داده قادر باشد تهدید انجام شده را به سهولت حس کند؛ البته عرف و شرایط و احوال هم در قضاوت امر بسیار اثر گذارند اما در موارد ظن یا ابهام نمی شود فردی را مجازات کرد ، به طور نمونه در صورتی که فردی به دیگری بگوید به حسابت خواهم رسید یا اشکت را در می‌آورم در این تهدید که ابهام وجود دارد و اشاره درستی به اسیب های جسمی، شرافتی و… در آن نشده است، نمی شود شرح وسیع داد و حکم به محکومیت انجام دهنده داد.از سمت دیگر نیاز نیست کار مد نظر به شکل تمام گفته شود و اشاره و استعاره‌ای که رفع کننده شک و ظن باشد، به طوری که مخاطب اشکارا مفهوم آن را بفهمد، کافی است.

جزای انجام دهنده

در خصوص جزای انجام دهنده تهدید، بعد از ثابت شدن جرم و با مجموع شرایط ماده 669 قانون به قاضی حق انتخاب حبس از دو ماه تا دو سال یا شلاق تا 74 ضربه را داده است که دادگاه با دقت به شرایط و حالات قضیه و شخصیت دو طرف در مورد فرد خاطی اقدام به صدور حکم می کند .جرم بحث ماده 669 هم مثل ماده 668 از جرم های حق‌الناس است که تنها با شکایت شاکی خصوصی شروع نمی‌شود و اگر شاکی رضایت داد وگذشت کرد، دادگاه این امکان را دارد در مجازات انجام دهنده تخفیف داده و با رعایت موازین شرعی از تعقیب مجرم بگذرد.

حامد امیری بهترین وکیل کیفری در اصفهان پرونده ی موکلین عزیز را در حیطه ی انواع دعاوی کیفری می پذیرد. و برای رفاه حال موکلین این امکان را فراهم نموده تا به طور آنلاین مشاوره دریافت نمایید. همچنین می توانید جهت مراجعه ی حضوری از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت جهت تعیین وقت قبلی اقدام نمایید.

 

منبع :  

https://hamedamiri.org/بهترین-وکیل-کیفری-در-اصفهان/

 

مطالب مرتبط

 

وکیل خوب در اصفهان

وکیل پایه یک در اصفهان

وکیل دادگستری اصفهان

مشهورترین وکیل در اصفهان

وکیل عالی در اصفهان

وکیل حقوقی در اصفهان

وکیل طلاق توافقی در اصفهان

وکیل تصرف عدوانی در اصفهان

وکیل حضانت در اصفهان

وکیل امور قاچاق کالا در اصفهان

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Join the conversation

You can post now and register later. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • جدید...