رفتن به مطلب
انجمن گرافیک ایران

reyhan377

Members
  • تعداد ارسال ها

    3
  • تاریخ عضویت

  • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

0 Neutral
  1. مشعل در سیستم‎ های صنعتی عمل احتراق را به ‎صورت کنترل‎شده با مواد اشتعال‎ زا از جمله سوخت ‎های جامد، مایع و گاز انجام داده و آتش تولیدی آن جهت گرم‎کردن در کوره، دیگ و... به‌‎کار می‎رود. مشعل یکی از پرکاربردترین تجهیزات در زمینه سیستم های گرمایشی است انواع مشعل مشعل گازسوز مشعل گازوئیل سوز مشعل مازوت سوز مشعل دوگانه سوز مشعل سه گانه سوز مشعل با سوخت مایع مشعل گازوئیل سوز برای روغنهای HSD ، LDO و SKO مناسب است. این مشعل همچنین با پشتیبانی از محصول مطمئن و با نسبت قیمت / عملکرد برجسته ، دارای سر احتراق است که برای کارایی بالا و انتشار پایین تولید شده است. این مشعلها همچنین با داشتن یک سیستم کنترل مشتری پسند ، در نسخه تک مرحله / دو مرحله / تعدیل کننده در دسترس هستند. برخی از تجهیزاتی که از این مشعل ها استفاده می شود شامل ژنراتور هوای گرم ، ماشین آلات راه سازی ، اجاق گاز آشپزخانه و نانوایی ، کوره کاشی و سرامیک ، چاپ و طراحی شیشه ای و موارد دیگر است. ویژگی های اصلی مشعل با سوخت مایع مناسب برای روغنهای HSD ، LDO و SKO قابلیت اطمینان محصول با کیفیت عالی نسبت قیمت / عملکرد برجسته Head احتراق برای کارایی بالا و انتشار کم طراحی شده است سیستم کنترل مشتری پسند عملکرد کاملاً اتوماتیک - در یک مرحله / دو مرحله / نسخه تعدیل کننده کاربردهای مشعل با سوخت مایع دیگ بخار دیگ آب گرم بخاری مایع حرارتی ژنراتور هوای گرم سوزاندن کوره تنظیم گرمای نخ ماشین آلات راه سازی ذوب فلز کوره پوشش پودری اجاق گاز آشپزخانه و نانوایی گرم کننده ی هوا خشک کن کوره های صنعتی سوپر بخاری کوره کاشی و سرامیک عملیات حرارتی فلزی دستگاه اندازه گیری کوره فارسان و شیرین چاپ و طراحی شیشه ای صنعت بسته بندی کاغذ ماشین آلات چاپ و رنگ آمیزی نساجی انتخاب مشعل مناسب برای انتخاب مشعل مناسب باید برای هر هزار متر ارتفاع از سطح دریا 13 درصد به قدرت مشعل افزود. بنابراین، شهرهایی که از سطح دریا ارتفاع بسیاری دارند به مشعل های بزرگتری احتیاج دارند. عیب یابی و رفع عیب در صورت بروز هر گونه اشکالی در کار مشعل ابتدا: شرایط کار مشعل را برسی کنیم. اطمینان حاصل کنیم که برق مشعل وصل است. اطمینان حاصل کنیم که جریان سوخت مشعل به طور صحیح بر قرار است . اجزاء تنظیم شدنی مشعل در وضع مطلوب قرار دارد. مشعل را خاموش و روشن میکنیم تا از صحت انجام این فرایند اطمینان حاصل کنیم. عیب و رفع عیب مشعل های گازوئیلی عیب فشار کافی نباشد علت فشارشبکه گاز کم است. کلید فشارگازاز تنظیم خارج ویامعیوب شده است. فیلتر کثیف شده است. چگونگی رفع عیب ان: باشرکت گاز تماس بگیریم برای تنظیم فشارگاز. کلید را تنظیم یاتعویض کنید. فیلتررا تمیز کنید. اجزای اصلی مشعل های گازوئیلی الکتروموتور بادزن (فن یا پروانه) پمپ گازوئیل شیر برقی (شیر مغناطیسی) کوپلینگ نازل الکترودهای جرقه شعله پخش کن چشم الکتریکی بدنه ی مشعل
  2. هیتر گازی یا دستگاه‎های گرمازا تجهیزاتی گرمایشی که در انواع تابشی، فن‎دار و همرفتی تولید می شود و برای گرمایش فضاهای بزرگ صنعتی و خانگی استفاده می شود. هیتر های گازی از مبدل حرارتی، مشعل اتمسفریک، کلاهک تعدی، کنترل حدی، فن کنترل، اکسی پیلوت و فن تشکیل می شوند. نحوه عملکرد هیتر گازی عملکرد هیتر و کوره هوای گرم گازی و گازوئیلی یا دوگانه‌سوز بدین صورت است که هنگامی که ترموستات اتاقی فرمان کار می‌دهد. مشعل دستگاه روشن‌ شده و تا زمانی که دمای کوره به حد مشخص نرسد اجازه عملکرد فن صادر نخواهد شد به همین صورت هنگامی که دمای اتاق از حد تنظیم شده ترموستات بالاتر رفت ترموستات فرمان قطع را صادر می‌کند و منبع گرما خاموش می‌شود و تا هنگامی که دمای محفظه بالای کوره به حد تعیین شده حدوداً نرسد اجازه خاموش شدن فن صادر نمی‌شود. گاز توسط کنترل شیر گاز وارد مشعل اتمسفریک هیتر می شود و با روشن شدن مشعل حرارت آن در مبدل حرارتی حرکت کرده و گازهای سوخته شده از دودکش خارج می شود، با گرم شدن مبدل حرارتی (کوره هیتر) فن آکسیال با گذر هوا از بین صفحه های خروجی مبدل هوای سرد محیط را گرم کرده و به بیرون هیتر پرتاب و محیط مورد نظر را گرم می کنند. انواع هیتر گازی هیتر گازی تابشی در انواع گرماتاب‎های سقفی، دیواری هیتر سرامیکی و هیتر ایستگاهی هیتر گازی فن‎دار در انواع هیتر گازی کابینتی و هیتر گازی ایستاده- جت هیترها هیتر گازی بدون فن همرفتی در انواع بخاری‎های زمینی انتخاب هیتر گازی انتخاب و خرید انواع هیتر گازی نیاز به داشتن اطلاعتی از فضای مورد استفاده است مانند منطقه آب و هوایی که شما در آن زندگی می کنید ، ارتفاع سقف شما ، چه اتاق های کنار یک اتاق که شما در آن گرم می شوید ، چه عایق کاری داشته باشید ، آیا اتاق از نور مستقیم خورشید برخوردار است ، پنجره ها چقدر بزرگ هستند و پرده های محکم دارند یا خیر، نوع پنجره دو جداره است یا نه؟ شما میتوانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها و مشخصات فنی هیتر های گازی به سایت پایا دما بخش هیتر مراجعه نمایید و از مشاوران متخصص اطلاعات کسب نمایید.
  3. داشتن محیطی امن و راحت برای زندگی و داشتن هوای مطبوع یکی از نیازهای ضروری انسان ها می باشد که با ماشینی شدن زندگی ها استفاده از تاسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با استفاده از فناوری ها، سوخت ها و تاسیسات مختلف می توان به راحتی به خواسته های خود دست یافت. از زمان های گذشته تولید و عرضه انواع تجهیزات تأسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه مرکزی از مورد توجه شرکت های کوچک و بزرگ سازنده تجهیزات تأسیسات حرارتی قرار گرفته و با گذشت زمان و عوامل زیادی موجب پیشرفت و انتخاب بهترین محصول برای ایجاد گرمایش مطبوع ساختمان انتخاب نمود. در این مقاله به اختصار به بررسی تأسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه می پردازیم: پکیج پکیج ها از تجهیزات گرمایشی پرمصرف به خصوص در فصول سرد می باشند که در منازل و ساختمان های اداری نقش موتورخانه ای کوچک را دارد. انواع پکیج از نظر موقعیت نصب به دیواری و زمینی و از نظر نوع ساخت مصرفی به پنج دسته گاز مایع، گاز شهری، گازوئیل، دوگانه سوز، برقی تقسیم می شوند . رادیاتور رادیاتورها به عنوان ناقل دمای آب عمل می‌کنند در واقع یک نوع مبدل حرارتی است که گرما را از سیال یعنی آب داغ در سیستم حرارتی گرفته و به محیط از طریق تماس سطحی با هوا و از طریق تابش گرمایی انتقال می‌دهد. جنس رادیاتورها می تواند متفاوت باشد از جمله به رادیاتورهای آلومینیومی، فولادی، مسی و چدنی می توان اشاره کرد. به طور کلی رادیاتور ها در انواع پره ای و پنلی تولید می شوند. از تفاوت های این دونوع رادیاتور میتوان به تعمیر پذیر بودن اشاره کرد که رادیاتور پره ای در صورتی که یک پره اش سوراخ شود امکان حذف همان پره را دارد اما در رادیاتور پنلی این مورد امکان پذیر نیست و باید کل رادیاتور تعویض گردد. از معایب رادیاتور پنلی می توان به این نکته اشاره کرد که قابلیت کم و زیاد کردن ندارند. هیتر هیتر ها سیستم های گرمازایی هستند که جهت گرم‎کردن فضاهای فاقد سیستم‎‎های مرکزی گرمایش و بزرگ مانند خشک‎کن‎ها و کارگاه‎های ساختمانی، واحدهای مسکونی و اداری، بانکها، سالنهای، کارخانه ها و... نیز استفاده می‎گردد. هیترها از نظر نوع مصرف انرژی در انواع برقی، گازی، نفتی گازوئیلی تولید می شوند. یونیت هیتر از دستگاه های یونیت هیتر برای گرم کردن محیط های بزرگ نظیر سالن‌های سرپوشیده، سالن‌های کارخانجات و ... استفاده می‌شود. از انواع یونیت هیتر برای داشتن قدرت حرارتی زیاد، جاگیری کمتر مخصوصاً در مدل‌های دیواری و سقفی، توزیع بهتر هوای گرم، سرعت زیاد در گرم کردن فضا و قابلیت نصب و پرتاب هوا به صورت افقی و عمودی استفاده می شود. از مزایای استفاده از یونیت هیتر می توان به راندمان بالا، انتقال گرمای یکنواخت، قیمت مناسب و نصب اسان اشاره کرد. در پست های آینده به بررسی دیگر محصولات می پردازیم. شرکت پایا دما ارائه دهنده اطلاعات فنی و تخصصی مفید درباره محصولات تاسیسات و به نمایش گذاشتن آن ها، مناسب ترین قیمت ها و مشاوره و تبادل نظر برای خریدی قابل اطمینان است.
×
×
  • جدید...