نقل قول نوشته اصلی توسط ferial نمایش پست ها
سلام وقت بخیر
مشکل من بلور کردن یک لایه در فتوشاپ هست طوری که هر عکسی در پشت این لایه قراره بگیره بلور اون عکس نمایش داده بشه
این لایه بلور رو باید بتونم به صورت مجزا به صورت مثلا png ذخیره کنم
من میتونم بخشی از یه عکس رو بلور کنم ولی این مد نظرم نیست . بلور در یک لایه مجزا با بکگراند مثلا سفید یا هر رنگ دیگه ای رو نمیتونم انجام بدم
کسی میتونه راهنمای کنه ؟
سلام..

پست مال خیلی وقت پیشه، اما چون مورد سوال همه بود و جوابی هم براش نداده بودن گفتم پستو بیارم بالا..

۱ - اول این که این چیزی که می خواید که لایه ای با افکت بلور باشه که بشه فقط همون افکت (و نه عکس بلور شده رو) رو با فرمت مثلا PNG ذخیره کرد امکان نداره و دلیلش هم روشنه.. عکس ها و فرمت های تصویری مثل فرمت png در قالب یک جدول داده از کد رنگ هر پیکسل ذخیره شده ن و در اصل، به اطلاعات ذخیره شده از مجموعه ای از پیکسل ها میشه فرمت هایی مثل PNG و JPG رو داد.. در حالی که افکت بلور به معنی در هم آمیختگی رنگ های مجاور، اصولا یه رخداد هست و تعدادی پیکسل مشخص رو شامل نمیشه، بلکه نیاز به محاسباتی روی پیکسل های یک لایه داره که این محاسبات در قالب فرمت تصویری نمی گنجن..

۲ - اصولا بلور کردن (به معنای در هم آمیختگی رنگ و تونالیته) برای رنگ های Solid یا تک رنگ معنی نمیشه.. یعنی این که گفتید رنگ سفید رو نمی تونم بلور کنم (اگر درست متوجه شده باشم) به این خاطره که اصولا بلور بین دو رنگ یا تونالیته اتفاق میوفته، نه یک رنگ..

۳ - گفتیم محاسبات مورد نیاز برای اعمال فیلتر بلور در قالب فرمت تصویری نمی گنجن و اصولا وظیفه ی فرمت های تصویری این نیست.. اما فرمت هایی شبیه فرمت Actionها در فتوشاپ (شبیه چیزی که آقای مهدی قمی در جواب به عنوان یه اکشن براتون توضیح دادن) می تونن این محاسبات رو ذخیره کنن و هر موقعی که نیاز داشتید روی عکس مورد نظرتون اعمال کنن..

۴ - اکشن ها تنها راه ذخیره سازی این محاسبات نیستن.. راه دیگه ای که به ذهنم می رسه استفاده از Smart Object هاست.. روی لایه ی مورد نظرتون در پنل Layers راست کلیک کنید و Convert to Smart Object رو انتخاب کنید.. در ادامه از منوی Filter هر نوعی از بلور که خواستید رو روی لایه مورد نظرتون اعمال کنید.. به این صورت، فیلتر بلور به صورت Smart Filter ذخیره میشه و همواره به صورت غیرمخرب از طریق پنل Layers قابل مشاهده، حذف و تغییره.. به این صورت همیشه با دبل کلیک روی Thumbnail لایه مورد نظرتون، می تونید محتوای داخل Smart Object رو تغییر بدید و به این صورت، فیلتر بلور با ماسک دلخواهی دارید که میشه محتوای بلور شده ش رو همواره تغییر داد..

موفق باشید..