Ip66 در دوربین های مداربسته


شاید زمانی که قصد داشته اید یک دوربین مدار بسته بخرید این اصطلاح را به گوش خودتان شنیده باشید ، این اصطلاح مشخص کننده استاندارد ip است که با بدنه دوربین مرتبط می باشد.


استاندارد ip به چه معناست ؟


پس از واژه ip دو رقم قرار می گیرد که این ارقام معین کننده مقدار مقاومت بدنه هستند . استاندارد ip در واقع یک استاندارد بین المللی است که با بدنه تجهیزات الکترونیکی مرتبط است و میزان مقاومت بدنه را در برابر مقدار نفوذ آب و همچنین گردو غبار معین می کند .

دوربین های ip66 تا چه میزانی ضد آب هستند ؟


این دوربین ها نباید به هیچ عنوان آب وارد آنها شوند ،اما توجه کنید که در شرایط سخت ممکن است از همه جهات در مقابل فشار زیاد آب قرار بگیرند . این نکته را فراموش نکنید که منظور این است که دوربین های مداربسته را در آب شناور نکنیم و هرگز نباید در آب قوطه ور شوند . این دوربین ها علاوه بر موارد گفته شده در مقابل گرد و غبار هم کاملا مقاوم هستند .

برای چه مکان های می توان از دوربین های ip66 استفاده کرد ؟


از این نوع دوربین ها معمولا برای محیط های بیرونی استفاده می شود . اما امروزه دیده شده است که دوربین های سقفی زیادی تولید شده اند که این استاندارد را داشته اند . اگر که دوربین شما این استاندارد را ندارد و قصد دارید در محیط بیرونی از آن استفاده کنید باید از کاور برای آن استفاده کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید .

آیا دوربینی وجود دارد که بتوان در آب از آن استفاده کرد ؟


خوشبختانه باید بگوییم بله . دروبین های وجود دارد که استاندارد ip68 را داشته اند و می توانند بصورت دائمی در آب باشند همچنین دوربین های که استاندارد ip67 را داشته اند می توانند بصورت موقتی در آب شناور باشند .